REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co łączy kamień polodowcowy i nowoczesną architekturę?

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 kwi 2015 09:21
fot. Fotolia

Odpowiedź na to pytanie poznamy 17 kwietnia br. o godz. 15.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wówczas odbędzie się dyskusja na temat wiślanego pawilonu edukacyjnego Life+, jaki powstanie w 2016 r. na Golędzinowie. To eM4 Pracownia Architektury Marcin Brataniec zaprojektuje nową wartość kulturową w naturalnym krajobrazie doliny Wisły.

REKLAMA

Dyskusja będzie połączona z finisarzem wystawy prezentującej nagrodzone koncepcje pawilonu oraz jego otoczenia. Celem konkursu było wyłonienia najlepszego rozwiązania zagospodarowania przestrzeni o wybitnych walorach krajobrazowych i szczególnej wartości dla mieszkańców Warszawy.

Różnorodność przedstawionych pomysłów pozwoliła, poprzez szczegółową ocenę wyłonić wizję architektury, która zdaniem sądu, najlepiej odpowiada na stawiane jej cele. Stwarza także możliwości wykreowania nowej wartości kulturowej w naturalnym krajobrazie doliny Wisły.

10 kwietnia br., ogłoszono najlepszą koncepcję architektoniczną. I nagrodę otrzymała eM4 Pracownia Architektury Brataniec. Marcin Brataniec.

Przeczytaj więcej o nagrodzonych pracach w konkursie na pawilon edukacyjny nad Wisłą

eM4 Pracownia Architektury Marcin Brataniec z Krakowa, zakłada stworzenie budynku kształtem i fakturą materiału imitującą kamień polodowcowy. Pawilon otwierać się na rzekę, harmonijnie wpisując się w otoczenie.

- Ścisły związek wizji architektonicznej z krajobrazem przyrodniczym podkreśla także lokalizacja budynku, przebieg promenady ze ścieżką nad rzeką oraz zagospodarowanie łąki inspirowanej kształtami nurtu Wisły, ławic brzegowych i wysp aluwialnych z typowym strefowym układem roślinności ukazującym strefy okresowych zalewów przez wezbrania rzeki – czytamy w opinii Sądu Konkursowego, któremu przewodniczyła Magdalena Staniszkis.

Autor koncepcji został nagrodzony 30 tys. zł oraz zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej.

– Pawilon będzie pełnił rolę zaplecza edukacyjno dla nauczycieli, którzy będą mogli prowadzić zajęcia zarówno na miejscu, jak i w okolicy – mówi Iwona Zwolińska, kierowniczka projektu LIFE+ WislaWarszawska.pl, w ramach którego powstaje inwestycja.

Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na 2016r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY