REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy Frank Gehry zmieni oblicze Krakowa?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lis 2016 15:47
Czy Frank Gehry zmieni oblicze Krakowa?
fot. pixabay.com

W sierpniu br. został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie. Poznaliśmy listę 78 uczestników zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Wśród nich jest star-architekt Frank Gehry.

REKLAMA

Celem konkursu jest wybór najlepszego rozwiązania urbanistycznego, architektonicznego, funkcjonalnego i akustycznego dla nowego kompleksu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie wraz z przyległym terenem, zlokalizowanych w Krakowie przy ul. Skrzatów 4.

Kto ma szansę zaprojektować dla Akademii Muzycznej w Krakowie? Na liście znalazły tak świetni architekci jak Frank Gehry, Zvi Hecker, Claudio Nardi – znany już w Krakowie z projektu budynku Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, a także Fernando Menis autor niedawno otwartego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.  Zakwalifikowała się również pracownia Riegler Riewe Architekten, która zaprojektowała ostatnio niezwykły budynek Muzeum Śląskiego w Katowicach i pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky z Niemiec.

Wśród chętnych na projekt budynków dla Akademii Muzycznej w Krakowie są również znakomite polskie pracownie jak JEMS Architekci, Atelier Loegler Architekci, Maćków Pracownia projektowa, IMB Asymetria czy Pracownia Architektoniczna 1997.

Pracownie mają czas na składanie prac konkursowych I etapu do 21 grudnia br., zaś  do II etapu do 15 marca 2017.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY