REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dwie firmy w konkursie na teren przy Stadionie Energa Gdańsk

  • Autor: UM Gdańsk
  • 09 maj 2017 13:16
Dwie firmy w konkursie na teren przy Stadionie Energa Gdańsk
fot. shutterstock

Dwie oferty wpłynęły na konkurs dotyczący zagospodarowania terenu inwestycyjnego przy Stadionie Energa Gdańsk.

REKLAMA

Oferty złożyło konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future S.A. z siedzibą we Wrocławiu (odpowiedzialne między innymi za realizację wrocławskiego Afrykarium) oraz ADV POR Property Investment S.A. Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie (realizująca multifunkcyjne obiekty handlowe na terenie całej Polski).

Teraz Komisja Konkursowa szczegółowo zapozna się z merytoryczną częścią obu ofert i do końca maja wyda rekomendację władzom spółki Arena Gdańsk, który podmiot powinien zostać zaproszony do II Etapu konkursu, tj. do negocjacji warunków i koncepcji przyszłej inwestycji. Początek negocjacji z wybranym partnerem rozpocznie się we wrześniu 2017 r. Przez okres wakacyjny wybrany inwestor będzie miał za zadanie opracować szczegółową dokumentację obejmującą harmonogram, koncepcję architektoniczną oraz biznesplan przedsięwzięcia - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

Konkurs na zagospodarowanie terenu inwestycyjnego przy Stadionie Energa Gdańsk ma na celu wyłonienie partnera biznesowego, który przedstawi koncepcję zagospodarowania 4,66 ha gruntu pozostającego w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu, a następnie wybuduje i będzie zarządzał powstałym obiektem. Zgodnie z planem miejscowym przy stadionie powstać może obiekt przemysłu czasu wolnego (np. park rozrywki), hotel lub obiekt usług medycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY