REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Eko design - konkurs dla designerów i projektantów wzornictwa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 sty 2016 09:59
Eko design - konkurs dla designerów i projektantów wzornictwa

KappAhl ogłasza konkurs Sustainable Design Contest przeznaczony dla studentów kierunków modowych i związanych z tekstyliami oraz wzornictwem w Szwecji, Finlandii, Norwegii i Polsce.

REKLAMA

KappAhl Sustainable Design Contest to konkurs dla studentów kierunków modowych i związanych z tekstyliami, którzy pragną wziąć udział w tworzeniu przyszłościowych rozwiązań w zakresie zrównoważonego designu.

– KappAhl stara się rozwijać metody pracy sprzyjające zrównoważonemu designowi i zrównoważonej produkcji – mówi główny projektant KappAhl Paul Laing, wyjaśniając, jak narodził się pomysł konkursu.

W 80 procentach już przy stole kreślarskim wiadomo, jak dany produkt będzie oddziaływał na środowisko. Zrównoważony design ma zatem ogromny potencjał i pozostawia duże pole dla eksperymentów i kreatywnych pomysłów.

W jury konkursu zasiądzie główny projektant KappAhl Paul Laing, a dołączą do niego: słynna w świecie mody Emilia de Poret, Kate Goldsworthy, doktor pracująca przy projekcie Textiles Environment Design (TED) w Londynie, projektantka KappAhl Karin Verdoes oraz Eva Kindgren de Boer, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w dziale produkcji KappAhl.

Konkurs KappAhl Sustainable Design Contest trwa od 25 stycznia do 17 marca 2016 r. Zwycięzca konkursu będzie mógł zrealizować swój pomysł we współpracy z projektantami KappAhl, jak również uda się w podróż związaną z tematyką zrównoważonej produkcji do jednego z krajów, w których KappAhl szyje odzież.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie kappahl.com/designcontest

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY