REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk: 103-letni Teatr Leśny przejdzie modernizację

  • Autor: gdansk.pl
  • 02 paź 2014 09:45
Gdańsk: 103-letni Teatr Leśny przejdzie modernizację
Teatr Leśny, fot. gdansk.pl

Historia Teatru Leśnego w Jaśkowym Lesie sięga 1911 roku. Wtedy powstała trzypoziomowa scena i kanał dla orkiestry, a w dolinie i na stokach przeciwległego Wzgórza Heweliusza urządzono widownię z 2 tys. miejsc. Miejsce to przejdzie modernizację w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.

REKLAMA

"W 1911 roku, dwa lata po powstaniu Opery Leśnej w Sopocie, otwarto Teatr Leśny w Gaju Gutenberga w Gdańsku Wrzeszczu. Wybrano do tego celu zaciszną dolinę przy drodze od tzw. Domku Leśnego do Diabelskiego Mostu. Walory teatru w Gaju Gutenberga są niezwykle wysokie. Położeniem i rozmiarami dorównuje Operze Leśnej w Sopocie, góruje nad nią wspaniałą naturalną akustyką i nieskażonym leśnym autentyzmem" - takie były początki Teatru Leśnego, czytamy na stronie teatrlesny.pl

Teraz to kulturalne miejsce na mapie Gdańska przejdzie modernizację. Potrzeba około 8 tygodni i 204 tys. zł. na przywrócenie świetności Teatrowi Leśnemu z Jaśkowego Lasu we Wrzeszczu. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku rozstrzygnął właśnie przetarg na remont tego miejsca. Postępowanie wygrała firma WT Bonsai Sp. z o.o. z Gdańska z ceną ofertową 203 633,14 zł.

Prace remontowe ruszą w połowie przyszłego tygodnia. Zakończą się 30 listopada. To kolejna gdańska inwestycja realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014.

W ramach prac, wykonawca wyremontuje: schody terenowe, rampę i sceny żwirowe, wykona również renowację skarp. 

Więcej na: gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY