REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk: opracowanie dokumentacji projektowej dla szkoły

  • Autor: UM w Gdańsku, Magdalena Kuczyńska
  • 07 lip 2014 13:49
Gdańsk: opracowanie dokumentacji projektowej dla szkoły
fot. UM Gdańsk

Przetarg na opracowanie dokumentacji dla szkoły w Kowalach ogłosiła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Szkoła ma status metropolitalnej.

REKLAMA

Przedmiotem przetargu jest dostosowanie dokumentacji szkoły budowanej w Kokoszkach do warunków działki w Kowalach. Wspólna dla trzech sąsiadujących ze sobą gmin szkoła jest taką pierwszą inicjatywą w Polsce.

Szkoła ma status metropolitalnej, w związku z tym, że jest realizowana przez samorządy będące członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny. Liderem przedsięwzięcia jest gmina Kolbudy, na której terenie zostanie wybudowana szkoła.

- To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jeszcze nie zdarzyło się, by trzy gminy budowały wspólną placówkę oświatową  – podkreśla Michał Glaser, dyrektor biura Stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez DRMG otwarte zostaną 21 lipca. - A projekt, zgodnie ze specyfikacją zamówienia, powinien powstać do połowy grudnia – zaznaczył Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Działka, na której powstanie obiekt oświatowy (pow. ok. 1,56 ha), jest własnością gminy Kolbudy i mieści się przy skrzyżowaniu ul. Heliosa i Apollina w Kowalach - przy samej granicy z Gdańskiem nieopodal granicy z Pruszczem Gdańskim. Nowa placówka realizowana będzie na bazie projektu budowanej szkoły w Kokoszkach i obejmować będzie budynek dydaktyczny z 24 oddziałami, budynek sali gimnastycznej oraz budynek basenu. W ramach projektu wybudowany zostanie także kompleks boisk szkolnych oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Wcześniej jednak istniejąca dokumentacja projektowa musi zostać przystosowana do warunków terenowych działki w Kowalach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY