REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk powtarza konkurs na mural

  • Autor: zdiz.gda.pl
  • 07 gru 2015 10:15
Gdańsk powtarza konkurs na mural
fot. Carlos ZGZ, flickr.com

Wystartował drugi konkurs na aranżację malarską przejścia podziemnego pod ulicą Podwale Przedmiejskie. Pierwszy nie został rozstrzygnięty ze względu na niski poziom artystyczny zgłoszonych prac oraz brak w nich obowiązkowych nawiązań do tematyki gdańskiej.

REKLAMA

4 grudnia Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku ogłosił ponowny konkurs na mural. Do 18 grudnia czeka na nowe projekty. Rozstrzygnięcie nastąpić ma 23 grudnia br.

Mural ma powstać na ścianach i balustradach przejścia podziemnego pod ulicą Podwale Przedmiejskie, w niedalekiej odległości od Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Projekt nie musi być już jednak ciągłym obrazem (jak wymagano tego za pierwszym razem), pokrywającym całe ściany tunelu. Mogą to być również grafiki rozmieszczone w różnych odległościach (jednak w takim wypadku należy również przewidzieć kolor tła) tworzące całość założenia. Ważne, aby propozycja była spójna.

Przejście przebiega w linii prostej, jedna ze ścian jest regularnym prostokątem, natomiast po drugiej stronie są wyjścia na przystanki tramwajowe. Łączna powierzchnia wszystkich ścian to ok. 270 mkw. Zgodnie z założeniami konkursu - projekt ma nawiązywać do wartości związanych z tradycją i historią Gdańska, w szczególności do historycznej formy Podwala Przedmiejskiego. Nowa aranżacja tunelu ma połączyć wizualnie dwie historyczne dzielnice Gdańska, które zostały rozdzielone w czasach powojennych z powodu budowy nowej arterii – Podwala (po '57 roku przemianowanego na aleję Leningradzką) - dziś – noszącego znów historyczna nazwę.

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestniczyć mogą w nim pełnoletnie osoby fizyczne lub zespoły autorów. Można zgłosić więcej, niż jeden projekt.

Wyboru zwycięskiej pracy dokona sąd konkursowy. Każdy z członków sądu będzie mógł przyznać każdemu projektowi od 1 do 5 punktów. Do finału zakwalifikowane zostaną maksymalnie 3 prace, które otrzymają łącznie największą liczbę punktów. Zwycięzcą zostanie autor pracy, która otrzyma największą liczbę głosów. On też otrzyma prawo do realizacji projektu.

Autorom trzech najlepszych prac przyznane zostaną nagrody w wysokości: 1500 zł – I miejsce, 800 zł - II miejsce, 500 zł – III miejsce. Natomiast z autorem zwycięskiego projektu Zarząd Dróg i Zieleni zamierza zawrzeć umowę na realizację pracy, wynagrodzenie zostanie ustalone w drodze negocjacji (nie będzie to więcej, niż 8 tys. zł brutto).

Realizacja projektu odbędzie się już w 2016 roku.

Regulamin konkursu na stronie zdiz.gda.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY