REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk: szkołę metropolitalną zaprojektuje pracownia z Poznania

  • Autor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
  • 18 sie 2014 13:00
Gdańsk: szkołę metropolitalną zaprojektuje pracownia z Poznania
Wizualizacja szkoły metropolitalnej w Kowalach, fot. M Gdańsk

Poznaliśmy wyniki przetargu na dostosowanie dokumentacji szkoły budowanej w Kokoszkach do warunków działki w Kowalach. Wspólna dla trzech sąsiadujących ze sobą gmin szkoła jest taką pierwszą inicjatywą w Polsce.

REKLAMA

Do przetargu ogłoszonego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska przystąpiło czterech wykonawców. Największą liczbę punktów (spośród wszystkich złożonych w postępowaniu ofert niepodlegających odrzuceniu), przyznawanych na podstawie przyjętego kryterium uzyskała firma Krzysztof Janus Archimedia Pracownia Architektoniczna-Architekci, z Poznania.

5 sierpnia podpisana została umowa na realizację powyższego zamówienia. Zgodnie z zawartym dokumentem wykonawca na opracowanie dokumentacji projektowej będzie miał czas do połowy grudnia br.

Szkoła ma status metropolitalnej, w związku z tym, że jest realizowana przez samorządy będące członkami stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny. Liderem przedsięwzięcia jest gmina Kolbudy, na której terenie zostanie wybudowana szkoła.

Nowa placówka realizowana będzie na bazie projektu budowanej szkoły w Kokoszkach i obejmować będzie budynek dydaktyczny z 24 oddziałami, budynek sali gimnastycznej oraz budynek basenu. W ramach projektu wybudowany zostanie także kompleks boisk szkolnych oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY