REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

GPVT Pracownia Architektoniczna pokonała konkurencję

  • Autor: Kielecki Park Technologiczny
  • 02 paź 2014 12:25
GPVT Pracownia Architektoniczna pokonała konkurencję
Dziś w Kieleckim Parku Technologicznym podpisano umowę z projektantami z GPVT Pracownia Architektoniczna, fot. Fotolia

To pracownia architektoniczna z Poznania przygotuje projekt i dokumentację kosztorysową dla Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, które powstanie w Kielcach. Inwestor planuje rozpocząć budowę w 2015 roku.

REKLAMA

1 października w Kieleckim Parku Technologicznym podpisano umowę z projektantami z GPVT Pracownia Architektoniczna.

Dokumentacja powinna być gotowa do końca czerwca 2015 roku. Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz informuje, że za wykonanie zadania architekci otrzymają 240 tysięcy złotych.

Centrum Kształcenia Praktycznego będzie miało ponad 10 tys. mkw. Znajdzie się w nim 16 pracowni i laboratoriów, wśród nich m.in. laboratoria fashion design, IT/ICT oraz laboratorium cyfrowych procesów graficznych a także energii odnawialnej.

- Przed projektantami stawiamy duże wyzwanie. Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego przy Kieleckim Parku Technologicznym będzie najbardziej nowoczesnym ośrodkiem kształcenia zawodowego młodzieży i dorosłych w województwie świętokrzyskim. Będzie zajmować się nie tylko edukacją, ale także szkoleniami i doradztwem. Bardzo ważnym elementem tego zadania będzie stworzenie ośrodka egzaminacyjnego – informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Jak dodaje tutaj będą kształcić się przyszli informatycy, programiści, projektanci mody, menadżerowie, ale także graficy, budowlańcy, mechanicy oraz specjaliści z branży energetycznej.
Tomasz Białoszewski z GPVT informuje, że do tej pory architekci z jego pracowni przygotowywali m.in. projekt hali widowiskowej w Ostrołęce oraz budynku Inno – Eko-Tech Politechniki Białostockiej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja rozpocznie się w 2015 roku. W tworzenie ośrodka zostali zaangażowani przedstawiciele kieleckich szkół zawodowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Ich zadaniem będzie m.in. pomoc we właściwym zagospodarowaniu pracowni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY