REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hiszpanie odmienią skwer na warszawskim Powiślu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sty 2016 10:16
Projekt „River Gate”

Międzynarodowy konkurs architektoniczny Europan został rozstrzygnięty. W Berlinie ogłoszono laureatów dla warszawskiej lokalizacji (skwer kpt. Stanisława Skibniewskiego „Cubryny”) konkursu Europan E13.

REKLAMA

To już po raz trzynasty organizatorzy Europan zaprosili młodych profesjonalistów z dziedzin architektury, inżynierii, planowania i budowy miast oraz wszystkich innych specjalistów i entuzjastów pragnących poszukiwać awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości w zakresie budowy współczesnego miasta europejskiego.

Tym razem na lokalizację zadania projektowego wybrany został warszawski skwer kpt. Stanisława Skibniewskiego „Cubryny”. Miejsce to jest częścią rewitalizowanych bulwarów wiślanych, a bezpośrednie sąsiedztwo Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW) oraz Centrum Nauki Kopernik(CNK) wpływa na jego wyjątkowość, która przyciąga coraz więcej ludzi. Skwer jest lubianym miejscem, parkiem będącym naturalnym uzupełnieniem dla ogrodów BUW i CNK.

W Berlinie ogłoszono laureatów dla tej warszawskiej lokalizacji. Zwycięzcami zostali architekci z Hiszpanii: Fernando Eiroa, Jorge Garcia Anta, Alberto Seoane Sesar - to ich projekt „River Gate” okazał się najlepszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY