REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Internauci zagłosują na projekt nowej toalety publicznej w Poznaniu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 cze 2017 13:17
Internauci zagłosują na projekt nowej toalety publicznej w Poznaniu

W dniach 5-15 czerwca internauci będą głosować na projekt budynku z funkcją toalety publicznej w Starym Korycie Warty. Do wyboru jest 300 projektów.

REKLAMA

W tegorocznej edycji konkursu KOŁO organizatorzy otrzymali blisko 300 zgłoszeń. Są to projekty budynku z funkcją toalety w północnej części Starego Koryta Warty, położonego obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Budynek ma być niezwiązany trwale z gruntem, a funkcje dodatkowe mają zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania z boiska. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Zwycięzców poznamy 22 czerwca 2017 r.

Wyboru najlepszego projektu koncepcyjnego na toaletę publiczną dokona Jury składające się z uznanych architektów i ekspertów, takich jak Robert Konieczny i Ewa Kuryłowicz. Swój głos mogą oddać także internauci, w ramach głosowania, które odbędzie się w dniach 5-15 czerwca na stronie konkursu.

Konkurs ma odpowiadać na realną potrzebę lokalnych społeczności. W marcu Miasto Poznań zorganizowało otwarte konsultacje, dotyczące obszaru Starego Koryta Warty. Warsztaty miały na celu poszukiwanie rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, które byłyby satysfakcjonujące dla mieszkańców pod względem oferty rekreacyjnej, a równocześnie podkreślą tożsamość i walory tego obszaru. Wśród proponowanych wytycznych rozwojowych i rozwiązań doraźnych znalazły się m.in.:
wprowadzenie elementów małej architektury o podstawowych funkcjach (miejsca do siedzenia, wypoczynku, zabawy, oświetlenie, kosze na odpady itd.), które będą jednolite stylistycznie i poprzez swój plastyczny wyraz podkreślą charakter Starego Koryta, wprowadzenie w sąsiedztwie boiska małego obiektu o funkcjach zaplecza sanitarnego i rekreacyjno-sportowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY