REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest koncepcja na stadion w Olsztynie

  • Autor: UM Olsztyn
  • 11 gru 2015 13:06
I Nagroda - Stadion Miejski w Olsztynie dla architektów z Warszawy, fot. PIG Architekci

Dystyngowana elegancja osiągnięta prostymi środkami - tak zwycięską pracę podsumowali sędziowie, którzy zdecydowali o wyglądzie nowego stadionu miejskiego w Olsztynie. Zwyciężyła koncepcja pracowni PIG Architekci z Warszawy.

REKLAMA

Konkurs był organizowany przez olsztyński oddział SARP. Do konkursu na koncepcje urbanistyczno-architektoniczną wpłynęło czternaście projektów z polskich pracowni. Spośród nich do drugiego etapu sąd wybrał cztery najciekawsze projekty.

Zwycięską koncepcję opracowała pracownia PIG Architekci z Warszawy, która otrzyma 43 tys. zł. Zespół autorski w składzie: Michał Lah, Tomasz Grzesik, Jarosław Jachna, Bartłomiej Tarnas, Kacper Kępiński, Marcin Iwaszkiewicz i Zuzanna Dziedzic.

Druga nagroda, w wysokości 21 tys. trafi do pracowni 2 MP Piotr Musiałowski, trzecia w kwocie 10 tys. zł do architektów ze Szczecina -pracowni MD Polska, a wyróżnienie i 6 tys. otrzymała kolejna, warszawska pracownia - WXCA.

Jak informuje oficjalny portal miejski Olsztyna, ze zwycięską pracownią będą prowadzone negocjacje na wykonanie projektu w trybie zamówienia z wolnej ręki. Przebudowa stadionu będzie możliwa przy uzyskaniu dotacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY