REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest przetarg na budowę szpitala Południowego w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 08 paź 2014 14:58
Przetarg na szpital Południowy ogłoszony, fot. Fotolia

Prezydent Warszawy ogłosiła przetarg na budowę szpitala Południowego – inwestycji, która ma zaspokoić potrzeby ochrony zdrowia przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Budowa ruszy na początku 2015 r.

REKLAMA

 - Od 30 lat, od kiedy zaczął powstawać Ursynów, wiadomo że w południowych dzielnicach Warszawy potrzebny jest szpital. Najbliższy, na Mokotowie przy Madalińskiego, jest placówką wysoko specjalistyczną, natomiast szpital Południowy będzie posiadał wszystkie najpotrzebniejsze oddziały.- powiedziała Hanna Gronkiewicz-Walzt, Prezydent Warszawy, podczas briefingu w Ratuszu.

Szpital Południowy zlokalizowany jest w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic: rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi (w sąsiedztwie dwóch obiektów służby zdrowia: Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii).

Szpital Południowy będzie posiadał 288 łóżek, będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. Szpital będzie się  składał z trzech budynków z lądowiskim helikopterów na budynku A.

Środki na budowę szpitala są zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy. Budowa ruszy w roku przyszłym a zakończenie planowane jest na rok 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY