REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jesteś architektem? Masz pomysł? W jego realizacji pomoże sam Norman Foster!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sty 2017 09:30
Jesteś architektem? Masz pomysł? W jego realizacji pomoże sam Norman Foster!
Norman Foster, fot. bigbug21

Rozpoczął się kolejny program pod nazwą The RIBA Norman Foster Travelling Scholarship 2017. To szansa dla młodych architektów na przygotowanie projektu, który zachwyci największe osobowości w branży.

REKLAMA

Konkurs opiera się na wyłonieniu najbardziej obiecujących projektów architektonicznych. Mogą się do niego zgłaszać szkoły ze wszystkich krajów świata. Do jury przesyłana jest tylko jedna praca. O tym, czy zasługuje na nagrodę, zadecyduje sam Lord Foster oraz prezes RIBA, Jane Duncan.

Jeśli projekt spodoba się architektom, jego twórca otrzyma 7 tys. funtów na podróż do dowolnego zakątka świata. Oczywiście, nie będą to wakacje. Student w ten sposób będzie mógł poznać miejsca, które powinny przyczynić się do jego rozwoju, a także do zainspirowania jego prac rozwiązaniami, które pomogą uratować nasze miasta i społeczeństwa.

Jednym z pomysłodawców konkursu jest Lord Foster. Jak sam tłumaczy, w czasie studiów wygrał konkurs, który pozwolił mu na odbycie podróży po Europie. W jej trakcie studiował najlepsze projekty architektoniczne i ich znaczenie dla okolicy. Z tego względu dziś, w ten sam sposób, chce pomóc młodym architektom.

Konkurs organizowany jest od 2007 roku. Wśród zwycięzców są szkoły z Wielkiej Brytanii, Australii, Indii czy Chile.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY