REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Już ponad 60 architektów w konkursie na modelową zabudowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 kwi 2017 15:26
fot. pixabay.com

Trwa konkurs architektoniczny ogłoszony przez Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego (w ramach programu Mieszkania Plus). Celem konkursu jest m.in. uzyskanie optymalnych propozycji układu przestrzennego dla modelowego zespołu budynków mieszkalnych.  Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem.

REKLAMA

- Dotychczas w konkursie zarejestrowało się ponad 60 architektów. Otrzymaliśmy też podobną liczbę zgłoszeń od producentów technologii prefabrykowanych. Wkrótce planujemy ogólnopolskie spotkanie projektantów i dostawców technologii, podczas którego dyskutować będziemy o nowatorskich rozwiązaniach konstruktorskich - zapowiedział Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. - Mamy jasny cel: nasze inwestycje mają być przyjazne rodzinom i lokalnym społecznościom, a czynsz dostępny dla osób słabiej uposażonych.

Muszyński ma nadzieję, że do konkursu zgłosi się jeszcze wielu architektów. - Konkurs nie jest zbyt precyzyjny, tak aby nie wiązać rąk architektom. Liczymy na mądre rozwiązania i dialog społeczny - zauważył i podkreślił, że BGK Nieruchomości oczekuje projektowania dla ludzi, a nie dla samochodów.

W konkursie przewidziano 3 nagrody i 3 wyróżnienia na łączną kwotę 180 tys. Ponadto, autorzy zwycięskich prac zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówień, których przedmiotem będzie opracowanie projektów stanowiących podstawę do realizacji pierwszych inwestycji w ramach programu wdrażanego przez BGK Nieruchomości.

Rejestracja zgłoszeń zakończy się 20 kwietnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY