REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamienica Krongolda w Warszawie sprzedana za 21 mln zł

  • Autor: warszawa.gazeta.pl
  • 12 lut 2015 11:48
Kamienica Krongolda w Warszawie sprzedana za 21 mln zł
Kamienica Krongolda w Warszawie przy ul. Złotej 83, fot. fanpage "Jestem z Woli"

Spośród czterech firm, które walczyły o kamienicę w zorganizowanym po raz szósty przetargu, to spółka Czerwone Maki zaoferowała najwyższą sumę, 21 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 14 mln zł.

REKLAMA

Przetarg odbył się wczoraj, 11 lutego 2015 r., a teraz inne podmioty startujące w przetargu mają siedem dni na składanie protestów - informuje warszawa.gazeta.pl

Przetarg dotyczył użytkowania wieczystego, dlatego na początku do kasy miasta wpłynie ok. 9 mln zł, a reszta będzie spłacana ratami w kolejnych latach.

Jak podaje gazeta.pl, kamienica jest wpisana do rejestru zabytków. Konserwator nie pozwala na jej nadbudowę ani rozbudowę, zmianę elewacji ani duże ingerencje w układzie wnętrz. Dopuszcza jednak budowę pod kamienicą garażu podziemnego i adaptację poddasza.

"Według relacji Pogotowia Budowlanego Biura Odbudowy Stolicy z wiosny 1945 r. budynek frontowy miał wprawdzie duże uszkodzenia, ale oficyny ocalały bez zniszczeń. BOS wnioskował o szybką odbudowę kamienicy. Tak też się stało, choć już w latach 50. doszczętnie zbito z elewacji wszystkie dekoracje architektoniczne. Przetrwała tylko rzeźba ponad narożnikiem. Budynek obrzucono paskudnym szarym tynkiem" - czytamy w portalu warszawa.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY