REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kielce będą miały Energetyczne Centrum Nauki

  • Autor: Kielecki Park Technologiczny
  • 04 lip 2014 15:38
Kielce będą miały Energetyczne Centrum Nauki
fot. Kielecki Park Technologiczny

Kto jest zainteresowany zaprojektowaniem Energetycznego Centrum Nauki? Firmy z Krakowa i Warszawy. W poniedziałek opublikowany zostanie zwycięski projekt.

REKLAMA

Energetyczne Centrum Nauki zlokalizowane będzie przy Kieleckim Parku Technologicznym. Miejsce to powstaje z myślą o tych najmłodszych, którzy będą mogli tutaj uczyć się poprzez zabawę. Jak informuje Kielecki Park Technologiczny dziś zostały otworzone koperty z ofertami. Plan jest taki, że za rok na drugim piętrze budynku po Wyższej Szkole Umiejętności będzie już kolorowo, głośno i energetyzująco. W najbliższy poniedziałek poznamy zwycięski projekt i zaprezentowane zostaną wizualizacje nowego centrum.

- Chcemy stworzyć w Kielcach miejsce dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku. Miejsce naukowe, edukacyjne i bardzo klimatyczne – mówi Szymon Mazurkiewicz dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Jak wiemy podobne przestrzenie powstają w wielu miastach. Najsłynniejsze to warszawskie Centrum Nauki „Kopernik”. Dla pokolenia urodzonego już w XXI wieku, wychowanego wśród tabletów i smartfonów, zafascynowanego nauką, takie miejsca są o wiele ciekawsze niż tradycyjne rozrywki. – Chcemy wykorzystać to naturalne zainteresowanie światem. W naszym centrum będziemy uczyć przez zabawę. Interaktywna wystawa będzie angażować zmysły, ale także wymaga pracy rąk. Poważne treści naukowe chcemy przedstawić w ciekawy sposób – mówi Szymon Mazurkiewicz.

Plan jest taki, że Energetyczne Centrum Nauki zostanie oddane do użytku w wakacje przyszłego roku. Projekt „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY