REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolej wybrała wykonawcę przebudowy dworca w Szczecinie

  • Autor: PKP S.A.
  • 06 sie 2014 09:06
Kolej wybrała wykonawcę przebudowy dworca w Szczecinie
fot. Fotolia

Modernizację dworca wykona konsorcjum Winnicki sp. z o.o. i Maxto sp. z o.o., SKA. Przebudowa obiektu realizowana będzie w formule „Projektuj i buduj”.

REKLAMA

Dworzec w Szczecinie zostanie gruntownie przebudowany. Obiekt stanie się nowoczesny i bardziej funkcjonalny. Zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.

Oprócz prac w budynku dworca, inwestycja zakłada również remont peronów 1. i 4. oraz budowę nowej kładki, która połączy dworzec w peronami i ulicą Owocową. Wejście na kładkę będzie prowadziło po schodach ruchomych bezpośrednio z budynku dworca.

- Przebudowa dworca w Szczecinie to kolejny duży projekt realizowany przez PKP S.A., obejmujący nie tylko budynek dworca, ale również perony – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji PKP S.A. – Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Ich zakończenie planujemy na koniec 2015 r. – dodaje.

Łączny koszt inwestycji wyniesie sto kilkadziesiąt milionów złotych. Projekt będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY