REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejna edycja konkursu Miedź w Architekturze

  • Autor: copperconcept.org
  • 12 sty 2015 13:36
Kolejna edycja konkursu Miedź w Architekturze
Kolejna edycja konkursu Miedź w Architekturze
Kolejna edycja konkursu Miedź w Architekturze

Rozpoczęła się siedemnasta edycja międzynarodowego konkursu „Miedź w architekturze” (Copper in Architecture Awards 17), na najlepszy obiekt z zastosowaniem miedzi. Zgłoszenia konkursowe można składać do końca kwietnia 2015 roku.

REKLAMA

Do konkursu można zgłaszać budynki o różnorodnym charakterze, dowolnym przeznaczeniu i
wielkości, których realizacja odbywała się w okresie od styczna 2013 do kwietnia 2014.

Warunkiem podstawowym jest wykorzystanie w konstrukcji budynku elementów miedzianych takich jak okładziny elewacyjne, pokrycia dachowe lub inne elementy architektoniczne wykonane z miedzi lub stopów miedzi.

Jury, złożone z czołowych, europejskich architektów i krytyków, oceni całość projektu, a nie tylko sposób wykorzystania miedzi. – Ranga konkursu jest zasługą wybitnych europejskich architektów, którzy oceniają prace, a także tych, którzy biorą w nim udział. Tradycją konkursu jest bowiem, że laureaci poprzednich edycji zapraszani są do grona jurorów – mówi Michał Ramczykowski, prezes Polskiego Centrum Promocji Miedzi.

Zgłoszenie do konkursu obejmuje: wypełnienie formularza oraz przygotowanie prezentacji na dwóch planszach wielkości A1, z uwzględnieniem fotografii i rysunku projektu, a także krótki opis (do 250 znaków) zastosowania miedzi w realizacji. Do każdego zgłoszenia należy dołączyć płytę CD ze zdjęciami (minimum 300 dpi) oraz opisem realizacji w pliku word.

Pracownie mogą zgłaszać do konkursu więcej niż jeden projekt. Celem organizowanego co dwa lata konkursu jest wybranie najlepszych obiektów, w których zastosowano miedź i jej stopy oraz zaprezentowanie ich międzynarodowej publiczności. Autorzy zwycięskiego obiektu otrzymają brązowe repliki rzeźby w stylu cykladzkim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY