REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejne baseny w Bydgoszczy. Ogłoszono przetarg

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 lis 2014 11:12
Bydgoszcz z kolejnymi basenami - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Przetarg dotyczy prac projektowych basenów na Miedzyniu oraz Kapuściskach. Prezydent Rafał Bruski poinformował, że baseny mogą powstać także w Fordonie i na Osiedlu Leśnym. Planowane jest ogłoszenie przetargów na prace projektowe tych obiektów - podaje bydgoski magistrat.

REKLAMA

Przetarg ogłoszono na wykonanie projektu nowego basenu na Miedzyniu przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów 4a. W pierwszej kolejności opracowany zostanie projekt inwestycji. Określi on dokładnie parametry obiektu. Wcześniej przeprowadzono szereg uzgodnień z gestorami sieci, dróg. Zakłada się zaprojektowanie jednej głównej niecki o wymiarach 25x12,5 metra. Ostateczny kształt, wygląd i wyposażenie dodatkowe będą wynikały z opracowanego projektu. Obiekt podobnie jak inne baseny ma zostać wyposażony w saunę i zaplecze z salami. Nowa hala basenu dobudowana zostanie od strony zachodniej. Ostateczny kształt i wyposażenie określi projektant, który musi przede wszystkim uwzględnić stosunkowo skromne możliwości terenowe.

Przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej rozstrzygnięty zostanie w listopadzie. Miasto gotową dokumentacją będzie dysponować w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wcześniej rozpisany został przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla basenu na osiedlu Kapuściska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ul. Szarych Szeregów 4A).

- Przebiegają już prace wykończeniowe na długo oczekiwanym basenie na Błoniu. Jednocześnie chciałem poinformować o budowie kolejnych czterech basenów, które są w trakcie realizacji. Wcześniej ogłoszony został przetarg na basen na Kapuściskach, kilka dni temu na basen na Miedzyniu. Kolejne dwa wkrótce zostaną ogłoszone – na osiedlu Leśnym oraz w Fordonie – mówił prezydent Rafał Bruski.

Do 2015 powstaną kolejne dokumentacje projektowe na kolejne dwa baseny na osiedlu Leśnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 (ul. 11 listopada) oraz w Fordonie przy Zespole Szkół nr 28, (ul. Kromera). W Bydgoszczy mają powstać w sumie 4 nowe pływalnie. Obiekty w Fordonie oraz na Kapuściskach mają posiadać rozbudowane części rekreacyjne, zbliżone do rozwiązań zastosowanych na Błoniu. Na wybór lokalizacji pływalni miały wpływ uwarunkowania terenowo-prawne możliwych lokalizacji, dotychczasowe rozmieszczenie basenów na terenie miasta oraz dostępność dla jak największej liczby mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY