REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejny przetarg na siedzibę teatru "Kubuś" w Kielcach

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2016 09:10
fot. Fotolia

Kielecki ratusz ogłosił kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji budowlano-wykonawczej nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Zwycięski projekt, na podstawie którego będzie realizowana inwestycja, zostanie wyłoniony pod koniec roku.

REKLAMA

To już drugi przetarg na siedzibę kieleckiego teatru. "Odstąpiliśmy od umowy z firmą, która wygrała poprzedni, bo się z niej nie wywiązywała" - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Kielcach Bernard Oziębły."Dlatego teraz robimy to w innej formule, nie konkursu, a przetargu nieograniczonego" - dodał dyrektor.

Przy wyborze zwycięskiego projektu będą brane pod uwagę dwa czynniki: doświadczenie zespołu projektowego i cena.

"Jeśli chodzi o ten pierwszy atrybut, będziemy chcieli wiedzieć ile zleceń już wykonał dany zespół. Jakie ma doświadczenie w projektowaniu budynków pod kątem mechaniki sceny, oświetlenia, akustyki i elektroakustyki" - powiedział Bernard Oziębły.

Kielecki teatr zajmie na Wzgórzu Zamkowym dwa pochodzące z XVIII wieku budynki: dawną kuźnię i dwór starościński. Zespoły projektowe biorące udział w przetargu będą musiały opracować dwie wersje koncepcji na adaptację budynków przy ulicy Zamkowej na potrzeby teatru. W nowej siedzibie oprócz dwóch scen - dużej i małej - będą także: foyer, przestrzenie edukacyjne, administracja i część socjalna.

Oferty można składać do 23 listopada. Pod koniec roku, jak twierdzi dyrektor Oziębły, powinniśmy poznać zwycięski projekt.

Według dyrektora, realizacja inwestycji potrwa około trzech lat. Faza projektowa zajmie od 14 do 18 miesięcy, a na budowę przewidziano półtora roku.

Nowa siedziba powinna zostać oddana do użytku na przełomie 2019/2020 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 20 mln zł, z czego 13 mln to unijne dofinansowanie.

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" założył w 1955 r. w Kielcach reżyser, aktor i pedagog, Stefan Karski. Początkowo teatr działał jako stowarzyszenie i funkcjonował objazdowo. W 1965 r. stał się instytucją państwową i otrzymał pierwsze pomieszczenia. Na własną scenę musiał czekać do 1992 r. W 2005 r. w siedzibie teatru otwarta pierwszą w Polsce Galerię Lalki Teatralnej.

"Kubuś" wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Repertuar jest oparty głównie na adaptacjach największych, polskich i światowych utworów literackich, a także dramaturgii współczesnej.

Do realizacji swych przedsięwzięć "Kubuś" zaprasza wybitnych twórców z kraju i zagranicy. Realizuje też liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi placówkami kultury, szkołami, stowarzyszeniami czy fundacjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY