REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Komin przeistoczy się w gigantyczny ołówek

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 mar 2015 14:23
Komin przeistoczy się w gigantyczny ołówek
Komin - ołówek, zwycięski projekt, autor Maciej Kowalkowski
Komin przeistoczy się w gigantyczny ołówek
Komin przeistoczy się w gigantyczny ołówek
Komin przeistoczy się w gigantyczny ołówek

Konkurs na aranżację komina Strefy Architektury został rozstrzygnięty. Celem konkursu było stworzenie aranżacji nieużywanego komina byłej piekarni, który znajduje się na terenie Centrum handlowo-usługowego „Strefa Architektury”, przy ul. Droszyńskiego 15 w Gdańsku Oliwie.

REKLAMA

Zielony komin opleciony roślinnością, ogród, latarnia morska, Kolumna Dickmanna, szarfa blachy polerowanej to kilka, oprócz nagrodzonego ołówka, ciekawych pomysłów nadesłanych w konkursie Strefy Architektury.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem, jakie wywołał konkurs. W sumie nadesłanych zostało 20 zgłoszeń, z czego 5 nie spełniało warunków formalnych. Pomysły i propozycje na aranżację komina przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Od skomplikowanych po bardzo proste, ale efektowne wizualnie rozwiązania – tłumaczy Jarosław Lęczkiewicz, z firmy TPS/Reapolis odpowiedzialny za przebieg konkursu.

Najlepszym pomysłem na aranżację komina, według kapituły złożonej z przedstawicieli Strefy Architektury, jest przekształcenie nieczynnego komina w gigantyczny, żółty ołówek skierowany gryflem ku ziemi.

- Wybrałem ołówek, bo budzi bezpośrednie skojarzenia z architekturą i tworzeniem projektów. Jako uzupełnienie swojej koncepcji proponuję mural 3D w postaci notesu na najwyższym budynku Strefy Architektury – wyjaśnia Maciej Kowalkowski, autor zwycięskiego projektu.

Jak argumentuje członkini kapituły o wyborze najlepszej aranżacji zdecydowała prostota projektu oraz możliwość jego realizacji.

- Taki komin widać byłoby na odległość i na pewno byłby rozpoznawalnym elementem Strefy Architektury. Z pozostałych projektów najbardziej podobały nam się pomysły Michała Wasilewskiego, który zaproponował pokrycie komina nierdzewną polerowaną stalą oraz „Morfi-komin” Tomasza Maciejewskiego - dodaje Magdalena Zaremba, wiceprezes Strefy Architektury.

Zwycięski projekt ołówka nagrodzony został kwotą 1000 zł. Choć organizator konkursu zastrzegł w regulaminie, że najlepsza aranżacja nie będzie realizowana to wszystko wskazuje na to, że projekt Macieja Kowalkowskiego ma spore szanse na realizację.

- Wszystkim w Strefie Architektury bardzo podoba się ołówek. Koszty realizacji projektu nie są wysokie, a samo wykonanie nie jest skomplikowaną sprawą. Trwa obecnie wewnętrzna dyskusja czy wprowadzić go w życie. Osobiście uważam, że powinniśmy to zrobić – podsumowuje Marcin Borejko, prezes Strefy Architektury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY