REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla młodych architektów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lut 2016 10:40
Konkurs dla młodych architektów
fot. Fotolia

Ruszył Konkurs o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego na najlepsze projekty z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk. Od 2013 roku fundatorem nagrody jest Grupa Archicom, wrocławski deweloper projektujący i budujący osiedla społeczne.

REKLAMA

Organizator konkursu – Fundacja dla Polski – zaprasza młodych architektów i inżynierów budowlanych ze stopniem magistra do udziału w konkursie i zgłaszania projektów z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk. Prace konkursowe można zgłaszać do 8 marca.

Nagroda Architektoniczna im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego przyznawana jest od 1999 roku; w 2013 roku rolę fundatora nagrody głównej objęła firma Archicom.

- Poprzez przejęcie roli fundatora nagrody  chcemy dać wyraz naszego wsparcia dla młodych polskich architektów, którzy podejmują tematy związane z budownictwem społeczno-publicznym i dostrzegają ich ogromne znaczenie - mówi arch. Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicom.

Firma powstała w 1986 roku jako jedna z pierwszych w Polsce prywatnych spółek projektowych. Dziś nie tylko projektuje, lecz także jako deweloper realizuje inwestycje mieszkaniowe, obiekty użyteczności publicznej oraz kompleksy biurowe.

Najlepsze prace w konkursie wybierze jury złożone ze specjalistów z branży architektonicznej: arch. Stanisław Fiszer – honorowy przewodniczący, arch. Dorota Jarodzka-Śródka, arch. Kazimierz Śródka, arch. Sławomir Żak, arch. Maciej Zaborowski, arch. Janusz Pachowski, arch. Marta Grządziel, inż. Michel Cova i Lucyna Cova, Tadeusz Baczko, Karol Sachs i Krystyna Vinaver oraz Włodzimierz Grudziński.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w II kwartale 2016 roku.

Ze szczegółowymi warunkami, jakie muszą spełnić prace konkursowe, można zapoznać się w regulaminie na stronie organizatorów: fdp.org.pl.

Jednym z patronów honorowych konkursu jest Muzeum Architektury we Wrocławiu.

- To dla nas ważne wyróżnienie, ale przede wszystkim miły obowiązek - mówi dr Jerzy Ilkosz, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu. - Muzeum od wielu lat wspiera młodych architektów, którzy są dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej. Poświęcamy im wiele projektów wystawienniczych, organizujemy również debaty i spotkania dotyczące współczesnej polskiej architektury. Udział w konkursie, w roli patrona honorowego i gospodarza pokonkursowej wystawy, jak miało to miejsce w 2015 roku, to kolejny krok w procesie kreowania w Muzeum Architektury platformy współpracy z młodymi architektami i kontaktu z ich twórczością.

Patronat honorowy nad XVI edycją konkursu objęli również:

- prof. Stefan Wrona, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej,
- prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej,
- Stowarzyszenie Architektów Polskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY