REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla Świtu rozstrzygnięty. Wygrała pracownia Decone

  • Autor: UM Poznań
  • 30 wrz 2015 16:07
Konkurs dla Świtu rozstrzygnięty. Wygrała pracownia Decone
fot. UM Poznań

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania terenu targowiska na Świcie w Poznaniu.

REKLAMA

To praca Marcina Lewandowicza i Konrada Idaszewskiego z Pracowni Projektowej Decone zwyciężyła w konkursie na koncepcję zagospodarowania targowiska na Świcie.

W uzasadnieniu sąd konkursowy podkreślił, że zwycięska praca w najlepszy sposób opowiedziała zarówno na założenia konkursu jak i postulaty składane przez mieszkańców i kupców w trakcie jego trwania. Praca najpełniej oddała charakter miejsca i wpisała się w istniejący układ modernistycznego osiedla, najlepiej pod względem formy rozumiejąc ideę modernizmu - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Jak podaje portal poznan.pl, w oparciu o wybraną propozycję rozpoczną się dalsze prace projektowe, w tym opracowanie rozwiązań szczegółowych w zakresie nawierzchni placu, zieleni, straganów i małej architektury. Oczekiwania miasta są takie, by w efekcie modernizacji, rynek na Świcie stał się nie tylko miejscem funkcjonalnym z punktu widzenia handlu, ale też integrującym społeczność lokalną, spełniającym przy tym wymogi kompozycyjno-estetyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY