REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs Eco Design - projektujesz ekologicznie?

  • Autor: mos.gov.pl
  • 18 sie 2015 09:33
fot. mos.gov.pl

Ministerstwo Środowiska zaprasza do II edycji konkursu Eco Design 2015. Jest on skierowany do producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Wydarzenie objął patronatem minister środowiska Maciej Grabowski.

REKLAMA

Produkt eko to taki, który został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska naturalnego. Ekologiczne samochody, maszyny o niskim zużyciu energii, budownictwo pasywne czy meble z surowców pochodzących z recyklingu – to tylko przykłady.

Projektowanie przyjazne środowisku jest możliwe praktycznie w każdej dziedzinie. Udowodniły to rozwiązania zgłoszone do I edycji konkursu. Do rywalizacji o tytuł „Eco Design 2014” zgłoszono 72 produkty z różnych dziedzin, w tym z obszarów budownictwa zrównoważonego, oświetlenia, branży odzieżowej czy dziecięcej.

- Jestem przekonany, że i tym razem spotkamy się z innowacyjnymi, estetycznymi i przyjaznymi środowisku rozwiązaniami - mówi minister Maciej Grabowski.

Produkty Eco Design należy zgłaszać do 18 września 2015 r. Rozwiązania finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu, w dniach 27-30 października 2015 r., podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM.

Regulamin konkursu i więcej informacji na stronie mos.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY