REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs Europan 14 - architektoniczne laboratorium dla Warszawy

  • Autor: UM Warszawa
  • 21 lut 2017 13:25
fot. shutterstock

Trwa nabór do czternastej edycji konkursu Europan. Weźmie w nim udział również Warszawa, a młodzi projektanci zaproponują rozwiązania dla nowoczesnej wielofunkcyjnej dzielnicy na Ulrychowie.

REKLAMA

Tegoroczna edycja Europejskiego konkursu dla architektów i urbanistów, odbywająca się pod hasłem „Productive city”, dotyczy dwóch głównych znaczeń słowa „productive”: wytwórczości i wydajności – jak uczynić miasto bardziej wydajnym i jak przywrócić wytwórczość do miast?

Europan jest prestiżowym wydarzeniem dla architektów do 40. roku życia i uchodzi za laboratorium idei przestrzennych. Pomysły prezentowane w kolejnych edycjach konkursu stają się inspiracją do poszukiwania innowacji w planowaniu przestrzennym i architekturze. A uczestniczący w konkursie projektanci mogą wybierać z kilku tematów i wielu lokalizacji w różnych miastach Europy.

Stołeczna lokalizacja to teren dawnej fabryki domów przy ulicy Górczewskiej. - Ten dawny przemysłowy obszar Warszawy ma teraz szansę ożyć, nie jako miejska monokultura mieszkaniowa, ale jako wielofunkcyjny kawałek miasta, gdzie można żyć, uczyć się, pracować i spędzać czas wolny. Będziemy dokładnie analizować prace konkursowe i szukać w nich inspiracji nie tylko dla Ulrychowa, ale całej Warszawy, szczególnie w kontekście stołecznej polityki mieszkaniowej – mówi Marlena Happach, architekt miasta. Dziś miejsce objęte konkursem jest kojarzone przez niewielu warszawiaków, jednak projektanci mogą szukać inspiracji do myślenia o jego przyszłości  zarówno w historii miasta Ogrodu Ulrychów, gdzie wartością był dostęp do zieleni, idei prefabrykowanych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych w pobliżu oraz obecnych postulatach tworzenia zrównoważonego miasta dla wszystkich.

Wyniki konkursu poznamy jesienią br. Więcej informacji o konkursie na stronie UM Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY