REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 wrz 2014 09:21
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
fot. 1 miejsce przyznane w konkursie Hansgrohe
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki
Konkurs Hansgrohe – poznaliśmy wyniki

We wrześniu br. odbył się konkurs Hansgrohe: Select Yourself dla studentów i młodych projektantów. Tematem konkursu było zaprojektowanie łazienki z wykorzystaniem produktów prysznicowych i wannowych z linii Select marki Hansgrohe.

REKLAMA

Jury pod przewodnictwem Marii Tyniec przyznało nagrodę główną w wysokości 10 000 zł i trzy równorzędne wyróżnienia po 3 000 zł każde.

I miejsce:  Agnieszka Konopka - Projekt łazienki z wanną dla singla

Jury doceniło nowatorski pomysł modułów ukrywających instalacje, który pozwala na łatwy i szybki montaż ceramiki sanitarnej, baterii, oświetlenia, ogrzewania. Moduły zawierają dodatkowo płytkie szafki na kosmetyki i środki czystości. Nietrudno sobie wyobrazić także ich inne wykorzystanie. Elementy łączą się we wstęgę, która oplata wnętrze stając się mocnym i wyrazistym motywem wystroju. Nie narzuca przy tym stylu łazienki ponieważ ściany mogą być wykończone w dowolny sposób. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować do każdej łazienki.

Wyróżnienie: Zuzanna Kurzawa - Łazienka hotelowa

W projekcie przedstawiona została przejrzysta, funkcjonalna koncepcja przestrzenna wynikająca z drobiazgowej analizy potrzeb i oczekiwań gości, jednocześnie łatwa do utrzymania w czystości dla obsługi hotelowej. Wartość projektu podnosi także iluzoryczne powiększenie przestrzeni poprzez zastosowanie dużej powierzchni lustra oraz możliwość integracji wnętrza z przestrzenią na zewnątrz (przeszklona ściana). Zaletą jest nadanie łazience charakteru kolejnego pokoju, w którym nie tylko oddajemy się zabiegom higienicznym, ale też odpoczywamy, co odpowiada najnowszym trendom w projektowaniu łazienek.

Wyróżnienie: Agnieszka Sadlak i Michał Grzegorzak - Łazienka z natryskiem dla singla

Optymalne wykorzystanie zadanych 5 m2 wsparte zabiegami sugerującymi większą przestrzeń zaprocentowało wygodną, przestronną łazienką, a staranny dobór wyposażenia i kontrastowych materiałów wykończeniowych (beton, drewno, żywa zieleń) – spójną, interesującą stylistyką. Wnętrze jest przyjazne, sprzyja codziennej higienie i wyciszeniu.

Konkurs „Select Yourself” / Pozostali Finaliści

Hanna Bajwoluk, Robert Duda / Politechnika Krakowska, Marta Grzybko / Krakowskie Szkoły Artystyczne, Aleksandra Karpowicz-Dowlaszewicz / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Laura Kozak / Uniwersytet Zielonogórski, Katarzyna Kutrzyk / Politechnika Koszalińska, Żaklina Wesołowska / WSSIP w Łodzi

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY