REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs i przetargi na budowę kompleksu sportowego w Bytomiu

  • Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
  • 22 gru 2016 12:31
fot. pixabay.com

Dwie pełnowymiarowe tafle lodowe, w tym jedna z widownią na około 2500 osób, ogólnodostępny basen, sauny, odnowa biologiczna, kawiarnia, sklepy i kilka pokoi gościnnych – to wszystko składa się na nowoczesną, sportową halę wielofunkcyjną. Bytomski Sport ogłosił konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektu, który ma powstać przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu.

REKLAMA

Wraz z konkursem rusza postępowanie przetargowe w formule „zaprojektuj i buduj” na modernizację stadionu im Edwarda. Szymkowiaka w Bytomiu. Za inwestycje odpowiedzialna jest spółka Bytomski Sport. Czas potrzebny na realizację inwestycji podzielony został na dwie fazy – prace projektowe oraz roboty budowlane.  Nowy stadion na 8470 miejsc siedzących /z możliwością rozbudowy o dodatkowe 2,5 tysiąca miejsc/ będzie spełniał wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu będzie na nim można rozgrywać mecze ekstraklasy. Modernizacja stadionu powinna zamknąć się w kwocie ok. 35 mln zł. Oferty, na realizację przedsięwzięcia, zainteresowane firmy mogą składać do 1 lutego 2017 roku. - informuje oficjalny portal miejski Bytomia.

Kolejnym etapem działań będzie budowa hali ul. Olimpijskiej i Piłkarskiej - podaje oficjalny portal miejski Bytomia. W planach konkurs na nowoczesną, sportową halę wielofunkcyjną, który będzie ma charakter otwarty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY