REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na dobry design z miedzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sie 2016 10:00
Konkurs na dobry design z miedzi
COVER (Come Verde Rame), autor: Liuba Campolo. Zdobywca pierwszej nagrody w kategorii profesjonalnych projektantów w 2014 r. fot. materiały prasowe

Niecałe dwa miesiące pozostały młodym projektantom do zgłoszenia swojej pracy w międzynarodowym konkursie „Copper and the Home”. Na zwycięzców, którzy zaprojektują ciekawe i funkcjonalne przedmioty z miedzi lub jej stopów, czekają nagrody – to łącznie aż 8 tys. euro. Termin nadsyłania projektów mija 30 września br.

REKLAMA

To już szósta edycja konkursu „Copper and the Home”, którego polskim partnerem jest Europejski Instytut Miedzi z siedzibą we Wrocławiu. Do udziału zaproszeni są młodzi projektanci oraz studenci wzornictwa - górna granica wiekowa to nieukończone 40 lat do 30 września 2016 r. – Ich zadaniem jest zaprojektowanie przedmiotów z miedzi lub jej stopów, czyli na przykład z mosiądzu albo brązu, które dobrze sprawdzą się w przestrzeni domowej lub publicznej. Mogą to być akcesoria domowe, meble, elementy oświetlenia albo dekoracje. Ważne, by podkreślały techniczny, estetyczny i znaczeniowy potencjał miedzi – mówi Michał Ramczykowski, szef Europejskiego Instytutu Miedzi. – Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji spodziewamy się większej liczby zgłoszeń  we wrześniu, czyli pod koniec sezonu wakacyjnego i tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Udział w konkursie jest bezpłatny, prace należy nadsyłać do końca września br. pocztą elektroniczną. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. rysunki i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz specyfikację techniczną. Projekty oceni jury złożone z ekspertów w dziedzinie architektury i wzornictwa. W jego skład wchodzą: architekt Philippe Bestenheider, architekt i projektant Diego Grandi oraz architekt i krytyk w dziedzinie wzornictwa Marco Romanelli. Zwycięzca w kategorii młodych projektantów otrzyma nagrodę wysokości 4 000 euro, zdobywca drugiego miejsca - 2 500 euro. Wyróżniony w kategorii studenckiej odbierze nagrodę wysokości 1 500 euro.

Konkurs „Copper and the Home” organizowany jest co dwa lata i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich projektantów i studentów wzornictwa. W edycji z roku 2012 doczekaliśmy się polskiego laureata w kategorii studenckiej. Praca B-side Michała Holcera, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kran wykonany z miedzi, który jednocześnie podaje mydło oraz wodę - została wyróżniona za innowacyjne wykorzystanie miedzi w celu podwyższenia standardu higieny w toaletach w miejscach publicznych. Bogate właściwości tego półszlachetnego metalu, jego szeroka gama kolorystyczna, ale także plastyczność obróbki, trwałość i odporność na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych sprawiają, że miedź od wieków cieszy się nieustanną popularnością wśród projektantów i artystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY