REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu

  • Autor: SARP Katowice
  • 24 lis 2014 09:26
Konkurs na koncepcję Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu
fot. Fotolia

Na zlecenie Prezydenta Miasta Torunia ogłoszony został międzynarodowy dwuetapowy studialno-realizacyjny konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest wykonanie i zaprezentowanie przez uczestników konkursu przeznaczonej do realizacji koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.

Zadaniem konkursu jest uzyskanie najlepszych pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, estetycznym i eksploatacyjnym wielowariantowych rozwiązań projektowanej przestrzeni wraz z propozycjami korekty programu funkcjonalno-użytkowego oraz wskazanie autora zwycięskiej koncepcji bądź zespołu autorskiego, posiadającego organizacyjno - prawne możliwości wykonania prac projektowych, który zostanie zaproszony do negocjacji w celu udzielenia zamówienia w postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej, w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego obiektu.

Termin składania projektów lub wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: Data: 15/12/2014r.

Pula nagród oraz zwrotów kosztów uczestnictwa w drugim etapie, przewidzianych dla zespołów do niego dopuszczonych (łącznie 80 000 zł) oraz przyrzeczenie publiczne zawarcia umowy na wykonanie dokumentacji projektowej o wartości 1 250 000 zł oraz pełnienie nadzoru autorskiego realizacji inwestycji o wartości 120 000 zł wraz z możliwością projektowego wypowiedzenia się na temat unikalnej przestrzeni położonej pomiędzy nabrzeżem Wisły, a zabytkowym zespołem staromiejskiej zabudowy Torunia stanowi o znacznej atrakcyjności konkursu.

Pierwszy etap konkursu będzie rozstrzygany w pierwszej połowie marca, zakończenie drugiego etapu i ogłoszenie wyników zaplanowano na 15 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY