REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję nowego amfiteatru w Jarocinie

  • Autor: BIP Jarocin
  • 13 cze 2016 09:43
Konkurs na koncepcję nowego amfiteatru w Jarocinie
Tu amfiteatr w Olsztynie, autor: Cezary Borysiuk, źródło: flickr.com

Ruszył konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania kwatery I założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie na cele rekreacyjno-kulturalne wraz z amfiteatrem.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji zagospodarowania kwatery I założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie tj. terenu zabytkowego parku pomiędzy ul. Parkową - ul. Św. Ducha - ul. Zamkową - aleją grabową, dz. nr: 1634/7, 1634/8, 1634/5, 1635/2, 1634/6, 1625, 1623, 1622, stanowiącą część założenia pałacowo - parkowe wpisanego do rejestru zabytków pod numerem rejestru 439/Wlkp/A decyzją z dnia 28 marca 1974 r., następnie jej zmianą 20 grudnia 2006 r. wpis pod numerem 1504/A; na mocy odrębnych decyzji do rejestru zabytków województwa poznańskiego zostały wpisane usytuowane na terenie założenia parkowego ruiny kościoła szpitalnego p.w. Św. Ducha z 1516 r. orzeczeniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu z dnia 31 grudnia 1953r.) na cele rekreacyjno-kulturalne, uwzględniając jednocześnie możliwości prezentacji historii miejsca.

Amfiteatr ma nie tylko w pełni realizować swoją funkcję, ale także wpisywać się w otoczenie zabytkowego parku oraz ruin kościoła Św. Ducha. Zamawiający, po uzgodnieniach z Wielkopolskim Konserwatorem Zabytków oczekuje, że zostanie odtworzona oś widokowa Pałac Radolińskich - ruiny kościoła pw. św. Ducha, powstanie tzw. zielony amfiteatr i plac zabaw (oba obiekty komponujące się z zabytkowym parkiem i innymi zabytkowymi budynkami zlokalizowanymi w zespole pałacowo-parkowym - ruiny kościoła Św. Ducha, Skarbczyk, Pałac Radolińskich) wraz z infrastrukturą towarzyszącą: m. in. oświetlenie, monitoring, dostęp do internetu, toaleta, parking dla rowerów). Ponadto Zamawiający oczekuje rozwiązań koncepcyjnych uwzględniających możliwość montażu i demontażu tymczasowej infrastruktury do zabezpieczenia imprez masowych (miejsce rozstawienia sceny o wymiarach min. 10 x 12 m, ogrodzenia, toalet, gastronomii) oraz rozwiązań komunikacyjnych do obsługi tych wydarzeń. Istotnym elementem koncepcji powinna być propozycja pozwalających na prezentację historii miejsca, w którym w latach 80. XX wieku odbywały się koncerty podczas jarocińskiego festiwalu.

Gmina wskazuje, że na realizację całego kompleksu chce przeznaczyć 1,5 - 2 mln zł. Koncepcje będą oceniane przez  sąd konkursowy w składzie: Marzena Jeleniewska-Jankowska - inspektor nadzoru terenów zieleni, Piotr Libicki - historyk sztuki, plastyk miasta Poznania, Sebastian Pluta - dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Tomasz Osięgłowski - architekt i dr Agnieszka Szczecińska - architekt krajobrazu.

Termin i miejsce składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie:

Data: 17.06.2016, godzina 12:00.
Miejsce: Urząd Miejski w Jarocinie - Kancelaria Burmistrza pokój nr 32, Al. Niepodległości 10, 63-200 Jarocin.

Termin i miejsce składania prac konkursowych:

Termin: Uczestnicy zaproszeni przez Zamawiającego do udziału w konkursie składają prace konkursowe w siedzibie Zamawiającego od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, w terminie do dnia 1 sierpnia 2016 r. do godz. 12.00..
Miejsce: Urząd Miejski w Jarocinie - Kancelaria Burmistrza, pokój nr 32, Al. Niepodległości 10, 63-200 Jarocin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY