REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję przebudowy Teatru Letniego w Szczecinie

  • Autor: PAP
  • 10 sie 2015 16:16
fot. Fotolia

Jeden z największych w kraju amfiteatrów - szczeciński Teatr Letni - ma zostać zmodernizowany: ruszył konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Miasto planuje rozpocząć prace w 2017 r.

REKLAMA

Amfiteatr wymaga modernizacji, bo jego standard nie pozwala już urządzać dużych imprez - poinformował w poniedziałek zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. Jak dodał, przebudowa obejmie scenę, widownię, zadaszenie, a także bliskie otoczenie amfiteatru. Nie wiadomo jeszcze, czy Teatr Letni po remoncie będzie miał dach nad widownią, a jeśli tak - jakiego rodzaju.

Jednym z istotniejszych zagadnień będzie przeprojektowanie widowni tak, aby można było urządzać imprezy na kilka tysięcy ludzi, ale także i takie na kilkuset widzów - powiedział Przepiera. Amfiteatr jest popularnym miejscem wypoczynku szczecinian i po remoncie powinien być także dostępny dla mieszkańców na co dzień - dodał. Zastępca prezydenta chciałby także, aby z wysokiego łuku amfiteatru mogli korzystać wspinacze.

Konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy Teatru Letniego jest otwarty i dwuetapowy. Pierwszy obejmuje ogólne koncepcje, po jego zakończeniu nastąpi uszczegółowienie wytycznych projektowych do etapu drugiego. Do tego etapu zostanie zaproszonych maksimum pięć zespołów projektowych.

Pierwsza nagroda to 28 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie prac projektowych.

Ewa Balanicka ze szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, który jest organizatorem konkursu, powiedziała, że najistotniejszym kryterium w konkursie jest odpowiednie wpisanie obiektu w istniejący park. Konkurs ma wyłonić obiekt, który nie zdominuje tego bardzo wartościowego krajobrazowo i przyrodniczo otoczenia - wyjaśniła.

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na grudzień br. W 2016 r. mają być gotowe projekt i odpowiednie pozwolenia - tak, aby w 2017 r. realizować inwestycję - powiedział Przepiera.

W konkursie przyjęto, że maksymalny łączny koszt realizacji całej inwestycji nie może przekroczyć 12 mln.

Szczeciński Teatr Letni położony jest w Parku Kasprowicza na naturalnej skarpie przy Jeziorze Rusałka. To popularne miejsce spacerów i spotkań. To także jeden z największych amfiteatrów w Polsce, jest tutaj 4,5 tys. miejsc siedzących. To także największa w mieście scena, licząca 670 m kw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY