REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję rynku Starego Miasta w Rawie Mazowieckiej

  • Autor: BIP Rawa Mazowiecka
  • 08 sie 2014 15:46
fot. UM Rawa Mazowiecka, ze zbiorów Marcina Strutyńskiego

Przedmiotem konkursu są działania projektowe zmierzające do uzyskanie najlepszej, autorskiej koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania przestrzeni publicznych i ogólnodostępnych rynku Starego Miasta oraz obszaru staromiejskiego w Rawie Mazowieckiej.

REKLAMA

Obszar ten, ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe oraz dzisiejszą degradację budowlaną, gospodarczą i społeczna, został objęty programem rewitalizacji, zmierzającej do przywrócenia mu właściwej rangi w strukturach funkcjonowania miasta.

Załażeniem konkursu jest uzyskanie wieloaspektowego poglądu na temat możliwych kierunków działań budowlanych, organizacyjnych i prawnych zmierzających do poprawy jakości przestrzeni miejskiej zgodnie z celami rewitalizacji.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej propozycji zagospodarowania przestrzeni publicznych i ogólnodostępnych w najstarszej części Rawy Mazowieckiej poprzez kompleksowe i spójne ujęcie projektowe oraz wskazanie działań inicjujących proces korzystnych przemian jakościowych w odniesieniu do otaczającej zabudowy oraz zagospodarowania i użytkowania terenów.

Nagrody:
• I nagroda – 20 000 zł brutto + zaproszenie autora lub autorów nagrodzonej pracy konkursowej do negocjacji w trybie postępowania z wolnej ręki w sprawie udzielenia zmówienia polegającego na szczegółowym opracowaniu pracy konkursowej zgodnie z ustaleniami zawartymi w Regulaminie konkursu. Zamawiający wykupi od autora pracy konkursowej nagrodzonej I nagrodą prawa autorskie za kwotę 10.000 złotych.
• II nagroda – 17 000 zł brutto
• III nagroda – 10 000 zł brutto
• 2x wyróżnienie w liczbie nie większej niż 2 w wysokości łącznej 8000 zł brutto

Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do dnia 21 sierpnia 2014 r. Zakres konkursu oraz jego warunki uszczegółowiono w regulaminie oraz załącznikach do regulaminu na stronie BIP Rawa Mazowiecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY