REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję terenu wokół Stawu Płaszowskiego w Krakowie

  • Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
  • 02 lis 2016 15:41
fot. pixabay.com

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ogłasza konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół Stawu Płaszowskiego.

REKLAMA

Konkurs skierowany jest do studentów architektury krajobrazu, architektury, architektury i urbanistyki (I st. rok 3; II st. rok 1 i 2).

Teren przeznaczony dla zadania konkursowego o łącznej powierzchni ok. 7 631 mkw. obejmuje działki nr 56/4, 63/3, 63/2, 56/10, 51/3 obr. 21 Śródmieście, zlokalizowane przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego dla przedsięwzięcia będącego jego przedmiotem – koncepcji zagospodarowania terenu położonego w pobliżu Domu Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie przy ul. Rozrywka 1, zmierzającego do realizacji zadania postulowanego przez ww. ze względu na specyfikę miejsca. Dla przedmiotowej lokalizacji zamawiający spodziewa się współczesnych rozwiązań przestrzennych, zaprojektowanych ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu przestrzennego – przyrodniczego i kulturowego.

Zakłada się, że prace konkursowe uwzględniać będą szczególny charakter miejsca, związany z kontekstem przestrzennym i formą jego wykorzystywania. Obecnie teren stanowi obszar zadrzewiony, porośnięty częściowo przez samosiewy oraz zdewastowany parking. Kluczowym założeniem jest kształtowanie przestrzeni o wysokich walorach estetycznych, przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych odpowiadających na potrzeby użytkowników. Ważne są rozwiązania funkcjonalne – zarówno w zakresie obiektów jak i powiązań komunikacyjnych.

Termin składania prac konkursowych 15.11.2016 r. do godziny 15:00. Więcej informacji o konkursie na stronie BIP Kraków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY