REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję wystawy głównej Muzeum Warszawy

  • Autor: Muzeum Warszawy
  • 30 paź 2014 15:36
Muzeum Warszawy ogłosiło konkurs, fot. Fotolia

Konkurs dwuetapowy na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej sal ekspozycyjnych wystawy głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta został właśnie ogłoszony.

REKLAMA

„Aby umożliwić odbiorcy poznanie i zrozumienie Warszawy, tworzymy, w oparciu o muzealia i aktualny stan wiedzy, wystawę pokazującą procesy kształtujące miasto i jego historię”. Takie motto przyświeca pracownikom wchodzącym w skład zespołu ds. wystawy głównej Muzeum Warszawy. Początkowo dominowało myślenie „od tematu do obiektu”, zgodnie z którym najpierw ustala się tezę, narrację, a dopiero pod nią wybiera pasujące eksponaty. Jednak w trakcie prac zespołu – oryginalny obiekt wysunął się na pierwszy plan.

Najważniejszym założeniem planowanej wystawy jest wyjście od muzealiów znajdujących się w posiadaniu Muzeum Warszawy. Dlatego też ważnym elementem prac nad jej kształtem jest gruntowny przegląd zbiorów muzealnych, podczas którego wybierane są przedmioty, które wejdą w skład przyszłej wystawy głównej.

W lutym 2013 roku rozpoczęły się prace nad nową wystawą główną Muzeum Warszawy, której otwarcie planowane jest na rok 2017. Więcej informacji o konkursie na stronie Muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY