REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w Zachodniopomorskiem

  • Autor: wzs.wzp.pl
  • 05 lut 2015 10:14
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w Zachodniopomorskiem
Promenada z widokiem na Odrę - zeszłoroczne wyróżnienie w konkursie, fot. UM w Szczecini

W styczniu br. wystartowała już VI edycja konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie zachodniopomorskim.

REKLAMA

Od 12 stycznia br., lokalne samorządy mogą już zgłaszać się do rywalizacji o tytuł najlepszej przestrzeni publicznej województwa zachodniopomorskiego. To będzie już VI edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

O Nagrodę Marszałka mogą się ubiegać przedsięwzięcia, które zostały ukończone w 2014 roku. Możliwe jest też zgłoszenie realizacji jednego z etapów większego przedsięwzięcia, który został zakończony w roku poprzedzającym kolejną edycję konkursu, jednak powinien on sam w sobie stanowić funkcjonującą przestrzeń publiczną. Dopuszcza się zgłoszenie więcej niż jednego przedsięwzięcia przez tego samego zgłaszającego oraz zgłoszenie więcej niż jednego przedsięwzięcia z terenu tej samej gminy lub powiatu.

O tym kto otrzyma zwycięskie laury, zadecyduje w maju Kapituła Konkursu. Aplikacje konkursowe mogą składać organy wykonawcze jednostek lokalnego samorządu terytorialnego (gminy, powiaty) z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz ich związki. Mają na to czas do 24 kwietnia 2015 r.

Wyniki konkursu poznamy pod koniec maja, a w czerwcu odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom VI edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego.

Nagrodę Marszałka za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną mogą się już poszczycić gminy: Chojna, Biały Bór oraz Dobra Szczecińska.

W gronie wyróżnionych są natomiast gminy: Szczecin (dwukrotnie), Kołbaskowo, Świnoujście i Moryń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY