REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na nową koncepcję Dzielnicy Nadmorskiej Świnoujścia

  • Autor: um.swinoujscie.pl
  • 14 sie 2015 11:53
fot. Fotolia

Miasto Świnoujście ogłosiło konkurs na koncepcję urbanistyczno - architektoniczną zagospodarowania terenów publicznych w Dzielnicy Nadmorskiej - „Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej”.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania terenów publicznych położonych w Dzielnicy Nadmorskiej w Świnoujściu, częściowo na obszarze wpisanym do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego, w celu promowania i rozwoju dziedzictwa kulturowego, naturalnego i zdrowotnego.

Głównym celem projektu jest przywrócenie atrakcyjności Dzielnicy Nadmorskiej Świnoujścia poprzez wykreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, uwzględniającej współczesne potrzeby różnych grup odbiorców z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego. Hasłem przewodnim jest człowiek - jego potrzeby, wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem i elementami zagospodarowania przestrzeni, zaspokojenie potrzeb uczestnictwa w kulturze, dbałość o dobrą kondycję. Miejsce przyjazne, gościnne, z różnorodnością funkcji, zachęcające do przebywania i korzystania z przestrzeni. Powinno stanowić wizytówkę miasta, odznaczać się wysoką jakością zagospodarowania.

Historyczna i przyrodnicza niezwykłość winna być źródłem inspiracji do przeprowadzenia rewitalizacji przestrzeni zabytkowych i tworzenia nowych układów komunikacyjnych i rekreacyjnych.

Dziedzictwo kulturowe, na które składają się zarówno zasoby kulturowe, jak i naturalne, w przypadku świnoujskiej Dzielnicy Nadmorskiej stanowi bezcenną wartość, która wymaga ochrony i świadomego gospodarowania. Nowe przestrzenie powinny współgrać z zabudową historyczną wzajemnie się przenikać, uzupełniać.

Potencjał historycznej urbanistyki, zabytkowej XIX-wiecznej zabudowy oraz unikatowy charakter środowiska przyrodniczego i nadmorskie położenie stwarzają wyjątkową okazję do powstania kompozycji krajobrazu, który wzbogaci sferę duchową i fizyczną nas wszystkich.

Właściwie zagospodarowana przestrzeń stymulować będzie rozwój szeroko rozumianego sektora gospodarki turystycznej Miasta, regionu, kraju, w szczególności turystyki skierowanej do osób aktywnych, również w rozumieniu aktywności rehabilitacyjnej.

Sąd konkursowy tworzą następujące osoby: 1) mgr inż. arch. Paweł Pelc – przewodniczący sądu, 2) mgr inż. arch. Mariusz Olszewski – sędzia referent, 3) mgr inż. arch. Małgorzata Helińska - Grodź – sędzia, 4) mgr inż. arch. Aleksandra Bogdał – sędzia, 5) mgr inż. arch. Joanna Dąbrowska – sędzia, 6) mgr inż. Eliza Pater – sędzia, 7) mgr inż. Aleksandra Stankiewicz – sędzia, 8) mgr inż. Dariusz Śliwiński – sędzia.

Nieprzekraczalny termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa o godzinie 12:00 w dniu 15 września 2015 roku.

Nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych upływa w dniu 01 lutego 2016 roku o godz. 14:00.

Więcej informacji o konkursie na stronie bip.um.swinoujscie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY