REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na parkingową (r)ewolucję w Gdyni

  • Autor: UM Gdynia
  • 02 lip 2014 14:22
Konkurs na parkingową (r)ewolucję w Gdyni
fot. Fotolia

Konkurs "Parkingowa (r)ewolucja" skierowany jest do utalentowanych architektów i studentów zainteresowanych tematem przestrzeni publicznej. Chcesz mieć na nią wymierny wpływ? to zgłoś swój projekt.

REKLAMA

Jesteś utalentowanym architektem, projektantem lub studentem kierunków pokrewnych? Interesuje Cię przestrzeń publiczna i chciałbyś mieć wpływ na jej kształt? Przeprowadź "Parkingową (r)ewolucję" i zgłoś swój projekt do konkursu.

Akcja ta otrzymała dofinansowanie od Komisji Europejskiej, w ramach kampanii stanowiącej część zrównoważonej mobilności w miastach, zatytułowanej „Wybieraj właściwe połączenia" („Do the Right Mix"). Gdynia znalazła się wśród 19 zwycięzców, jako jedyne miasto reprezentujące Polskę.

W ramach konkursu, uczestnicy opracowują koncepcję zagospodarowania wskazanego miejsca parkingowego na Al. Jana Pawła II i/lub ul. Orłowskiej w Gdyni. Nowo zaprojektowana przestrzeń powinna być estetyczna, atrakcyjna, przyciągająca wzrok i wzbudzająca zainteresowanie przechodniów, a przede wszystkim zachęcać do spędzenia w niej czasu. Forma i charakter nowo zaprojektowanej przestrzeni powinny nawiązywać do ekologii lub/i zrównoważonego stylu życia oraz umożliwiać ludziom odpoczynek i relaks. Nowoprojektowana przestrzeń powinna także służyć ludziom w różnym wieku i o różnych potrzebach, mając na uwadze osoby o ograniczonej mobilności. Kwota niezbędna do realizacji projektu nie może wynosić więcej niż 4 500 zł brutto. Najlepsze projekty zostaną zrealizowane i zaprezentowane mieszkańcom podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w dniach 16 - 22 września 2014 r.

Aby wziąć udział w „Parkingowej (r)ewolucji" należy złożyć pracę w formie papierowej w sekretariacie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni (ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia) lub w formie elektronicznej. Termin nadsyłania prac upływa 4 sierpnia 2014r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY