REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na plac Obrońców Warszawy w Płocku

  • Autor: BIP Płock
  • 30 wrz 2015 10:08
Konkurs na plac Obrońców Warszawy w Płocku
fot. Fotolia

Miasto Płock ogłosiło konkurs studialny na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania placu Obrońców Warszawy na Osiedlu Kolegialna w Płocku wraz ze schodami Broniewskiego.

REKLAMA

Celem konkursu studialnego jest wyłonienie najlepszej pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym koncepcji (idei) zagospodarowania placu Obrońców Warszawy na osiedlu Kolegialna w Płocku wraz ze schodami Broniewskiego.

Aktualnie na terenie placu nie znajduje się żaden budynek historyczny. Gmach Kamery Pruskiej oddzielony jest ulicą Kolegialną. Plac w chwili obecnej ma układ osiowy. Koniec osi od strony północnej wyznacza budynek dawnej kamery pruskiej. Obiekt jest iluminowany. Na przeciwko gmachu na placu umieszczono pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalej na placu znajduje się fontanna prostego wodotrysku z okrągłą misą. Na zakończeniu placu od strony ul Kościuszki usytuowany jest kwietnik w formie herbu miasta. Oś kompozycyjną zamyka monumentalny pomnik Władysława Broniewskiego. Wzdłuż dłuższych boków placu biegną dwa podwójne szpalery drzew

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej polegającej na opracowaniu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania placu Obrońców Warszawy na osiedlu Kolegialna w Płocku wraz ze schodami Broniewskiego.

Niniejszy konkurs jest konkursem otwartym, przeprowadzanym w trybie jednoetapowym, w którym Organizator przewiduje nagrody pieniężne.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu zostaną przydzielone wskazanym pracom konkursowym I, II i III nagroda lub wyróżnienia.

Termin składani prac konkursowych: 15 lutego 2016 r.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Płocka w zakładce " Zamówienia publiczne" -> "Konkurs".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY