REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na projekt pomnika Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

  • Autor: UM Wrocław
  • 01 mar 2017 16:34
fot. pixabay.com

Wrocławski magistrat planuje w marcu br. ogłosić dwuetapowy konkurs na projekt pomnika Żołnierzy Wyklętych. W konkursie oceniane będą projekty pomnika wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia – skweru u zbiegu ulic: Dyrekcyjnej, Borowskiej i Glinianej.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Wrocławia, w pierwszym etapie uczestnicy konkursu przedstawią koncepcje pomnika w postaci prac studialnych, rysunków i szkiców wraz opisami. Spośród nich sąd konkursowy wyłoni kilka prac, których autorzy wykonaliby szczegółowe projekty wraz z modelami pomnika i makietami. Zgodnie z założeniami, uczestnicy drugiego etapu otrzymają nagrody pieniężne, a autor zwycięskiej pracy - po podjęciu przez Radę Miejską Wrocławia uchwały o wzniesieniu pomnika -  zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na realizację swojego dzieła. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do końca 2017 roku, a zwycięskie projekty będzie można zobaczyć na wystawie.

Ogłoszenie konkursowe zamieszczone zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronach Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY