REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na projekt rzeźby Gombrowicza rozstrzygnięty

  • Autor: UM Radom
  • 12 wrz 2017 15:53
fot. UM Radom

Poznaliśmy zwycięski projekt rzeźby przedstawiającej postać Witolda Gombrowicza w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Radomiu. Sławomir Micek z Gzut Odlewnia z Gliwic wykona rzeźbę pisarza, która stanie na radomskim deptaku.

REKLAMA

W ocenie kapituły zwycięski projekt najlepiej spośród złożonych prac spełniał założenia programowe i wytyczne ujęte w regulaminie, w szczególności w zakresie dotyczącym nawiązań do pisarza. Rzeźba ma realistyczną formę i uwzględnia osobowość, a także cechy charakterystyczne dla wizerunku Witolda Gombrowicza. W sumie na konkurs wpłynęły cztery projekty - podaje oficjalny portal miejski Radomia.

Pierwszą nagrodą jest udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z opracowaniem technicznym elementów posadowienia oraz realizacją i montażem formy rzeźbiarskiej między ogrodzeniem kościoła garnizonowego, a kamienicą przy Placu Konstytucji 3 Maja 5. Rzeźba ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Witold Gombrowicz urodził się 4 sierpnia 1904 roku w Małoszycach koło Opatowa. Wczesne dzieciństwo (do 1911 roku) spędził w Małoszycach i Bodzechowie, później rodzina przeniosła się do Warszawy. We Wsoli mieści się obecnie Muzeum im. Witolda Gombrowicza. W Teatrze Powszechnym w Radomiu od 1993 roku jest organizowany Festiwal Gombrowiczowski. Pisarz jest też patronem Nagrody Literackiej ustanowionej przez radomski samorząd. W

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY