REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na projekt terenów rekreacyjnych przy jeziorze Niegocin

  • Autor: bip.warmia.mazury.pl
  • 18 wrz 2015 11:08
Konkurs na projekt terenów rekreacyjnych przy jeziorze Niegocin
fot. Fotolia

Gmina Giżycko ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej terenu rekreacji i wypoczynku nad jeziorem Niegocin w Wilkasach. Projekty można składać do 23 października br.

REKLAMA

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu rekreacji i wypoczynku, strefy przybrzeżnej, dojścia do plaży oraz elementów infrastruktury plażowej wpływających na wzrost atrakcyjności terenu pod względem użyteczności publicznej oraz estetyki.

Obszar przy jeziorze traktowany jako miejsce kąpielowe oraz przestrzeń publiczna do organizacji imprez plenerowych w okresie letnim wymaga zarówno rewitalizacji, jak i szeroko pojętej adaptacji do potrzeb mieszkańców i turystów Gminy Giżycko. Przedmiotowy teren powinien stanowić miejsce publiczne do wypoczynku i rekreacji.

Rezultaty Konkursu umożliwią wypracowania najlepszego rozwiązania funkcjonalno-przestrzennego
dla niniejszego terenu (wraz z zagospodarowaniem otoczenia) oraz przedstawienie wytycznych dla realizacji tego przedsięwzięcia.

Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji ukształtowania i rozplanowania nawierzchni, zieleni, obiektów budowlanych, elementów małej architektury wraz z koncepcją urządzenia terenów otaczających.

Oczekiwanym rezultatem konkursu jest uzyskanie wysokiej jakości, reprezentacyjnej przestrzeni publicznej, w której przedmiotowy teren mógłby spełniać rolę miejsca spotkań, spacerów, wypoczynku, jak również uroczystych wydarzeń oraz imprez okolicznościowych.

Termin składania prac konkursowych trwa do 23.10.2015 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się nie później niż 30.10.2015 r.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie bip.warmia.mazury.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY