REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na projekty wzornicze zdrojów ulicznych w historycznej części Gdańska

  • Autor: GIWK
  • 25 paź 2016 13:43
fot. materiały prasowe

Ogłoszono konkurs na projekty trzech zdrojów ulicznych. Poidełka zlokalizowane zostaną w Śródmieściu Gdańska a ich forma nawiązywać ma do wydarzeń urbanistycznych zapisanych w historii.

REKLAMA

„Wodne źródła Gdańska” – to nazwa konkursu, ale i całego programu inwestycyjnego, który ma przyczynić się do ożywienia historycznej części Gdańska poprzez budowę nowych i renowację istniejących, miejskich, publicznych punktów czerpania wody.

Inspiracją do zaprojektowania wodnych obiektów mają być dawne formy architektoniczne lub zapisany w dziejach klimat miejsc, w których mają się znaleźć. W ramach ogłaszanego przez nas konkursu zostaną wyłonione formy dla trzech lokalizacji. Projekt wzorniczy zdroju przy ul. Ogarnej, II. projekt wzorniczy zdroju przy Ko ś ciele ś w. Jana, III. projekt wzorniczy zdroju przy ul. Szafarnia.

Projekt wzorniczy to posiadająca indywidualny charakter forma zdroju ulicznego i jego części, zgodna z wymogami wy konawczymi zawartymi w specyfikacji technicznej i nawiązująca do historii miejsca, w którym ma się znaleźć.

Architekci i wzornicy z całej Polski mają szansę zgłosić prace w trzech kategoriach konkursowych. Inspiracją do projektowania są historyczne opracowania przygotowane przez prof. Andrzeja Januszajtisa, propagatora wiedzy o Gdańsku.

 Termin składania prac konkursowych (projektów wzorniczych) do 9 stycznia 2017 r. Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem na stronie internetowej GIWK.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY