REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na rozbudowę Muzeum Narodowego w Krakowie

  • Autor: SARP Kraków
  • 23 mar 2015 15:39
Konkurs na rozbudowę Muzeum Narodowego w Krakowie
fot. Fotolia

Krakowski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich informuje o planowanym ogłoszeniu konkursu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie na opracowanie koncepcji przebudowy, rozbudowy i/lub nadbudowy istniejącego głównego gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie.

REKLAMA

Koncepcja powinna wyróżniać dwa etapy:

Etap I – obejmujący historyczną część budynku, tj. zbudowaną w latach 30 XX wieku, wyszczególnioną i opisaną w "Wytycznych Konserwatorskich" stanowiących załącznik do Regulaminu. Etap I w jednym z zadań musi uwzględniać realizacje "Zespołu wejściowego" (budynek wraz z ewentualnym zagospodarowaniem terenu związanego funkcjonalnie ze strefą wejścia).

Organizator przewiduje, iż I nagroda (zaproszenie do negocjacji zespołu zwycięskiego) będzie dotyczyła tego właśnie etapu (obu zadań). Każde Zadanie w ramach Etapu I musi obejmować wykonanie prac składających się na funkcjonalną, techniczną całość; możliwą do realizacji i użytkowania niezależnie od etapu II, a w przyszłości po wykonaniu prac w II etapie funkcjonującą wspólnie.

Etap II – pozostała część budynku. Poszczególne Zadania/etapy muszą dążyć do realizacji założeń określonych w PFU oraz być możliwe do realizacji jako zamknięte inwestycje niezależne od siebie. Organizator w zależności od wysokości uzyskanych środków realizował będzie poszczególne Zadania/Etapy.

Przedmiotem Konkursu jest taka koncepcja zagospodarowania wnętrza Muzeum, w której autorzy pokażą także wydzielone Zadania/Etapy, możliwe do realizacji według zaproponowanej kolejności i tak pomyślane, żeby podczas realizacji danego Zadania/etapu Muzeum w pozostałej części mogło być czynne.

Przedmiotem Konkursu jest również koncepcja zagospodarowania działek przynależnych do Muzeum od strony zachodniej i północnej.

Terminy:
Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału – 20 kwietnia 2015 r.
Składanie prac konkursowych – 30 czerwca 2015 r.
Ogłoszenie wyników – 31 lipca 2015 r.

Nagrody:
Nagrodą za I miejsce jest nagroda pieniężna w wysokości 70 tys. PLN oraz zaproszenie do negocjacji do udzielenia zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie szczegółowego opracowania pracy konkursowej dla Etapu I (Zadanie I czyli zespół wejściowy i Zadanie II sale wystawowe).
II miejsce – 40 tys. PLN.
III miejsce – 20 tys. PLN.

Więcej informacji na stronie SARP Kraków

Formalne ogłoszenie konkursu na stronie www.mnk.pl będzie dostępne od 27 marca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY