REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs o nagrodę im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sty 2016 12:07
fot. Fotolia

Rusza XVI edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego organizowanego przez Fundację dla Polski.

REKLAMA

Konkurs skierowany jest do młodych architektów i inżynierów budowlanych ze stopniem magistra do udziału w konkursie i dotyczy projektów z dziedziny budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, a także rewaloryzacji blokowisk. Na zwycięzcę czeka 10 tys. zł.

Dodatkowo zostanie przyznana równorzędna nagroda – Nagroda TISE - w wysokości 10 tys. zł za projekt poświęcony rewitalizacji budynków mieszkalnych pochodzących z wczesnych lat powojennych i użyteczności publicznej, której sponsorem jest Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.

Deadline przyjmowania zgłoszeń i prac konkursowych - 8 marca 2016 r. Regulamin konkursu i wszelkie informacje można uzyskać w biurze Fundacji dla Polski.

Patronat honorowy nad XVI edycją objęli:
- prof. Stefan Wrona, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
- prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
- dr Jerzy Ilkosz, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu
- Stowarzyszenie Architektów Polskich

Fundatorem Nagrody Architektonicznej im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego jest Archicom SA., natomiast partnerem i sponsorem "Nagrody TISE" jest Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. (TISE) Organizatorem konkursu jest Fundacja dla Polski.

Nagroda Architektoniczna im. M. Baczko i P. Zakrzewskiego jest jedną z najbardziej znanych nagród wśród młodych architektów i inżynierów. Przyznawana jest od 1999r.

Celem konkursu jest upowszechnianie rozwiązań architektonicznych w tematyce: budownictwa społeczno-publicznego, renowacji starego budownictwa i jego adaptacji na cele społeczne, rewaloryzacji blokowisk, rewitalizacji budynków mieszkalnych pochodzących z wczesnych lat powojennych, a także popularyzacja stosowania proekologicznych materiałów i rozwiązań budowlanych oraz budownictwa energooszczędnego, wykorzystującego alternatywne źródła energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY