REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkurs Young Design 2015 rozstrzygnięty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 lip 2015 11:55
Konkurs Young Design 2015 rozstrzygnięty
Projekt Małgorzaty Płoskońskiej
Konkurs Young Design 2015 rozstrzygnięty
Konkurs Young Design 2015 rozstrzygnięty
Konkurs Young Design 2015 rozstrzygnięty

Przełożenie zdobytej wiedzy na praktyczne rozwiązania, połączenie wizji projektanta z potrzebami rynku oraz umiejętność zaprezentowania kompetencji potrzebnych do współpracy z przyszłymi klientami. Przed takimi wyzwaniami stanęli najzdolniejsi, młodzi projektanci wzornictwa przemysłowego podczas Young Design 2015. Zwycięzcą nagrody został Łukasz Paszkowski – absolwent ASP w Katowicach.

REKLAMA

Już po raz ósmy Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprosił wszystkich przedsiębiorczych projektantów do konkursu Young Design 2015. Celem pierwszego takiego projektu stypendialnego w Polsce jest wyłonienie ambitnego i pełnego pasji młodego projektanta, który swoimi koncepcjami potrafi zainteresować przedstawicieli biznesu. Jury konkursu złożone z polskich producentów oraz dystrybutorów główną nagrodę przyznało Łukaszowi Paszkowskiemu, który zaprezentował system modułowych półek join&joy.

Kapituła konkursowa doceniła projekt join&joy za jego zgodność z trendami w projektowaniu oraz za fakt, że modułowy system mebli pozwala w prosty sposób tworzyć elastyczne rozwiązania dla wnętrz.
Jury uznało także, że funkcjonalna praca Łukasza Paszkowskiego odpowiada na potrzeby rynkowe i może przynieść zysk biznesowy, ponieważ system jest lekki i nie wymaga skomplikowanego montażu. Tym samym laureat Young Design 2015 otrzymał nagrodę główną czyli stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską.

Młodzi, odważni, kreatywni

Spośród 45 obiecujących projektantów, którzy zgłosili trzy prace ze swojego portfolio do I etapu konkursu, jury wyłoniło 10 finalistów, których koncepcje spotkały się z największym zainteresowaniem komisji. W ich gronie znalazła się także Małgorzata Płoskońska za projekt serii akcesoriów łazienkowych SLICE dla branży hotelarskiej. Ceramiczne dodatki absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi powstały w wyniku kooperacji firmy Roca z wyższymi uczelniami w Polsce.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klienta i na rosnąca popularność umywalek nablatowych, zaprojektowałam produkt przy użyciu technologii ceramicznej, której właściwości narzuciły końcowy jego kształt. Udało mi się znaleźć rozwiązanie i stworzyć projekt  łączący funkcjonalność z estetyką, godząc tym samym oczekiwania firmy Roca Polska z własną wizją  – podkreśla Małgorzata Płoskońska, autorka pracy dyplomowej.

Poprzez swój przyjazny dla użytkownika design praca Małgorzaty Płoskońskiej wpisuje się w aktualne trendy wzornictwa. Projekt dostosowany jest do poszczególnych stref przestrzeni łazienkowej, co zapewnia użytkownikom wygodę podczas wykonywania czynności higienicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY