REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Konkursy z SARP-em gwarantują sukces projektów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2014 13:39
Konkursy z SARP-em gwarantują sukces projektów
Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest

Spółka Zdrojowa Invest - deweloper działający na rynku condo hoteli - w swojej pracy nad nowymi inwestycjami wprowadziła praktykę ogłaszania konkursów architektonicznych współorganizowanych ze Stowarzyszaniem Architektów Polskich. - Takie rozwiązanie gwarantuje, że projekt wyróżni się, wywoła dyskusje i będzie sukcesem komercyjnym, dokładnie tak jak Baltic Park Molo w Świnoujściu - przyznaje Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

REKLAMA

Jan Wróblewski uważa, że condo hotele, ze względu na wymagającą grupę docelową, muszą wyróżniać się architekturą. - Cechami charakterystycznymi najczęściej są również doskonała lokalizacja i szeroki wachlarz usług dodatkowych. Zakup apartamentu w takim hotelu jest nie tylko decyzją inwestycyjną, ale bardzo często kupujący kieruje się emocjami i prestiżem. Dobra luksusowe muszą być najwyższej jakości oraz wyznaczać trendy. Podobnie jest z nieruchomościami inwestycyjno-wakacyjnymi, aby zwrócić uwagę potencjalnych inwestorów należy zaproponować coś wyjątkowego - podkreśla.

Wróblewski zaznacza, że firma stosuje w swoich projektach szereg rozwiązań prośrodowiskowych, a ekologia to już obecnie nie tylko moda zapewniająca przewagę rynkową, ale wręcz obowiązek odpowiedzialnego dewelopera. Nie należy rozpatrywać rozwiązań przyjaznych środowisku jedynie przez pryzmat kosztów, ale podkreślać ich aspekt oszczędności w długim okresie czasu. - Naszym następnym krokiem będzie międzynarodowa certyfikacja ekologiczna kompleksu w Świnoujściu. Podsumowując, projekty muszą być śmiałe i doskonale przemyślane, już na etapie koncepcyjnym - mówi.

Projekt w Świnoujściu - Baltic Park Molo - będzie jedną z największych nowych inwestycji hotelarskich w naszym kraju. Autorem projektu jest warszawskie biuro Płaskowicki & Partnerzy, a wykonawcą firma Strabag.

Szacowany koszt całej inwestycji (bez molo) to 250 mln zł, w tym min. 25 mln zł pochodzić będzie z funduszu UE. W ramach projektu do 2015/2016 roku powstanie hotel, aquapark, apartamentowce, nowa promenada z fontannami, a wzdłuż niej pasaż handlowy, a do ok. 2020 roku kolejny hotel oraz molo, które ma być zwieńczeniem całego kompleksu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY