REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kristensen przygotowuje niezwykłą inwestycję. Jest konkurs na projekt!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 sie 2016 10:23
Kristensen przygotowuje niezwykłą inwestycję. Jest konkurs na projekt!
fot. Fotolia

Kristensen Group przygotowuje w Karpaczu niezwykłą inwestycję: urokliwe i kameralne osiedle apartamentów na wynajem ze strefą aktywnego wypoczynku i relaksu. Jak będzie wyglądała Active Village, zdecyduje projekt architektoniczny wyłoniony w konkursie.

REKLAMA

Active Village będzie trzecim projektem dewelopera w tym mieście. – Kupiliśmy pięknie położoną działkę i zamierzamy na niej stworzyć najbardziej urokliwe i kameralne w naszym portfolio osiedle apartamentów ze strefą aktywnego wypoczynku i relaksu. Miejsce, z którego nie będzie się chciało wyjeżdżać – dodaje Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

Działka ma powierzchnię blisko 3 ha. Na tym terenie powstanie 115-130 apartamentów wielkości od 48 do 62 mkw. wybudowanych w dwóch lub trzech etapach. Zwycięski projekt architektoniczny będzie wyłoniony w konkursie.

Niech wygra najlepszy

Kristensen Group ma już bardzo dobre doświadczenie w organizacji konkursów architektonicznych, które zdobył w Beskidach. Apartamenty Bukowa Góra w Wiśle, zwycięski wówczas projekt, są mostem między modernizmem typowym dla tego regionu a nowoczesnością. Projekt zyskał nie tylko uznanie dewelopera, ale i właścicieli apartamentów, którzy chętnie nabywają lokale w tej lokalizacji. – Wierzymy w podobny sukces w Karpaczu – przyznaje Jacek Twardowski.

Do konkursu na projekt architektoniczny Active Village deweloper zaprosił 8 pracowni. Architekci mają za zadanie połączyć nowatorskie rozwiązania z funkcjonalnością, wyeksponowaniem naturalnych atutów lokalizacji, miejscami do aktywności na świeżym powietrzu i jednocześnie zadbać o kameralny charakter osiedla. Pracownie swoje propozycje mogą przesyłać do końca października. Najlepszy projekt otrzyma nagrodę w wysokości 15 tys. zł oraz możliwość jego realizacji. Kapituła konkursu wyłoni zwycięzcę do końca listopada 2016 r.

– Liczymy na świeżość i dużą inwencję twórczą architektów – mówi Jacek Twardowski. - Zależy nam również na głosie mieszkańców Karpacza. Dlatego chcemy zrobić wystawę prac konkursowych i zaprosić wszystkich do dzielenia się swoimi opiniami. Chcemy również propagować dobre praktyki w architekturze, dlatego zorganizujemy publiczny pokaz prac połączony z mini warsztatami architektonicznymi dla wszystkich chętnych – zaznacza Jacek Twardowski. – Głos mieszkańców może mieć charakter opiniotwórczy dla Kapituły, ale nie musi być wiążący – dodaje.

Kristensen Group posiada już w Karpaczu dwie inwestycje – Apartamenty pod Śnieżką przy ul. Myśliwskiej i Komuny Paryskiej (łącznie 104 domy). Wspólnie z władzami miasta deweloper organizował konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie deptaka. W projekt zostali zaangażowani mieszkańcy, którzy uczestniczyli w warsztatach planistycznych i mówili, jakie rozwiązania są dla nich interesujące.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY