REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto odmieni budynek Starostwa w Białymstoku?

  • Autor: SARP Białystok
  • 28 lip 2015 15:03
Białystok, fot. Fotolia

28 lipca br. ogłoszono konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy i przebudowy budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej, tj. opracowania projektowego przedstawiającego autorską koncepcję programowo-przestrzenną budynku pełniącego funkcję nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Białymstoku, będącego wynikiem rozbudowy i przebudowy istniejącego budynku Starostwa, zlokalizowanego na terenie przy ul. Borsuczej 2 w Białymstoku.

Istniejący budynek wymaga rozbudowy i przebudowy tj. wprowadzenia zmian programowo-przestrzennych umożliwiających jego dalsze prawidłowe funkcjonowanie, w sposób adekwatny do realizowanych zadań oraz statusu mieszczącego się w nim urzędu powiatowego. Istotna rola jaką odgrywa obecnie Starostwo Powiatowe w procesach zarządzania i stymulowania rozwoju powiatu białostockiego uzasadnia konieczność zweryfikowania dotychczasowej i wykreowania nowej wizji funkcjonowania tego obiektu. W wyniku realizacji projektowanej rozbudowy i przebudowy istniejącego budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku Zamawiający zamierza uzyskać zespół budynków biurowych, połączonych ze sobą komunikacyjnie, które będą docelowo pełnić funkcje urzędu i siedziby władz administracyjnych powiatu białostockiego. W ramach projektowanej rozbudowy i przebudowy możliwa jest zatem przebudowa w zakresie zmiany struktury funkcjonalno-przestrzennej istniejącego budynku Starostwa Powiatowego w Białymstoku oraz jego obecnego wyrazu estetycznego, w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania projektowanego zespołu budynków.

Przewiduje się przyznanie następujących nagród: ─ I nagroda: 13  tys. zł oraz zaproszenie autora lub autorów nagrodzonej pracy konkursowej do negocjacji; ─ II nagroda: 10 tys. zł, ─ Wyróżnienie: 7 tys. zł .

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: 21 sierpnia br. Więcej informacji o konkursie na stronie SARP Białystok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY