REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto odmieni przestrzeń miejską Łodzi? Jest konkurs

  • Autor: Łódzkie Centrum Wydarzeń
  • 17 maj 2016 09:50
Kto odmieni przestrzeń miejską Łodzi? Jest konkurs
Jeden z łódzkich murali, fot. AL / PTWP

Na starcie konkurs na nowe projekty artystyczne w przestrzeni miasta. Organizatorem jest Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

REKLAMA

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nawiązały współpracę w zakresie organizacji działań artystycznych w przestrzeni miejskiej w Łodzi.

Celem projektu jest umożliwienie studentom łódzkiej ASP tworzenia obiektów lub wydarzeń artystycznych umiejscowionych bezpośrednio w łódzkiej przestrzeni publicznej. Projekt zakłada działania o jak najbardziej różnorodnym charakterze: instalacja, rzeźba, happening, site-specific, itd. Wybrani studenci otrzymają wsparcie finansowe maksymalnie do kwoty 3000 zł.

W Projekcie mogą brać udział studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, jak również studenci uczący się w akademii w ramach programu Erasmus.

Preferowane będą projekty „niemuralowe” – rzeźby, instalacje, obiekty przestrzenne, happeningi, interwencje, site-speciific, etc. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje możliwość częściowego „wplecenia” muralu w większą formę pracy.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, w którym przedstawia się propozycje projektu artystycznego w przestrzeni miejskiej w Łodzi. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres mailowy: przeciekisztuki@gmail.com w terminie 16.05 -5.06 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY